شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1398/12/19 شناسه خبر: 1589172
تداوم مهربانی مردم کُردستان؛

صاحبخانه هایی که از مستاجر اجاره نمی گیرند + فیلم

صاحبخانه هایی که از مستاجر اجاره نمی گیرند + فیلم
مردم استان کُردستان که در مهربانی همواره پیشتاز و الگو بوده‌اند، از زمان شیوع بیماری کویید۱۹، با در پیش گرفتن رفتارهای انسان دوستانه، مهربانی خود را به اشکال مختلف بروز دادند و در دفتر تاریخ این مرز و بوم ثبت کردند تا بار دیگر جایگاه رفیع خود در فرهنگ نیک اندیشی و نیکوکاری ایران عزیز، تثبیت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، در شرایطی که بازار اجاره مسکن پرهیاهوترین روزهای خود را می‌گذراند و اجاره نشینی دیگر خوش نشینی نیست، در شرایطی که چشم اجاره نشین ها پشت شیشه‌های بنگاه املاک خیره به رقم‌های نجومی مبلغ رهن و اجاره بها می ماند، شنیدن عبارت " بخشیدن اجاره" معادله‌های ذهنی این روزهای اجاره نشین ها از بی انصافی صاحب خانه‌ها را بر هم می‌ریزد.

مردم استان کُردستان که در مهربانی همواره پیشتاز و الگو بوده‌اند، از زمان شیوع بیماری کویید۱۹، با در پیش گرفتن رفتارهای انسان دوستانه، مهربانی خود را به اشکال مختلف بروز دادند و در دفتر تاریخ این مرز و بوم ثبت کردند تا بار دیگر جایگاه رفیع خود در فرهنگ نیک اندیشی و نیکوکاری ایران عزیز، تثبیت کنند.

در اولین روزها، پزشکان، پرستاران، بهیاران و امدادگران اورژانس، اولین گروه‌هایی بودند که با همراهی خود در مسیر بیماریابی و درمان و پرستاری از بیماران مشکوک و مبتلا، گام اول نیکوکاری را محکم برداشتند و در ادامه گروه‌های مختلف از اصناف و مشاغل مختلف، همراه شدند.

همراهی مردم در استان کُردستان و خصوصا شهر سنندج با توصیه‌های بهداشتی که منجر به خلوت شدن تمام خیابانها و کاهش شدید ترددها شده است، مشهودترین تاثیر را بر روند کسب و کارها داشته و منجر به کسادی بازار در تمام سطوح شده است.

در این روزها، که شاهد رخت بر بستن رونق از بازار در تمام صنوف جز تامین کنندگان اقلام خوراکی و بهداشتی شده است، اما مهربانی مردم سنندج، در این روزهای سخت، قوت قلبی برای تمام کسبه‌ای است که نگران از دست دادن سرمایه و دارایی هایشان هستند.

این روزها، برخی از مالکان خصوصا مالکان مراکز تجاری شهرستان بانه و برخی دیگر از اماکن و پاساژها و مراکز تجاری مشمول نگرفتن اجاره از مستاجران شده است.

بخشیدن کل اجاره بهای اسفندماه و گذشتن از اجاره بها ماه فروردین، اقدامی است که اغلب مالکان مغازه‌ها و اماکن تجاری و صاحب خانه ها به آن تن داده‌اند تا اثبات کنند روح از خودگذشتگی و نیکوکاری در این شهر همچنان جاریست.

در این روزهای دشوار، بسیاری دیگر از شهروندان با نیکوکاری همراه شده اند، مردمی که هر یک در حد وسع و توان خود، به اقدامی مبادرت ورزیده، یکی ماسک و دستکش، دیگری ژل ضدعفونی کنند و آن یکی توزیع اقلامی در راستای اطلاع رسانی و یکی دیگر تلاش برای گندزدایی از معابر و محدوده‌ زندگی خود.

همچنین کسانی که این پویش مردمی را ایجاد کرده‎اند از مالکان مغازه‌ها خواسته‌اند برای کمک به کسبه مستاجر دست کم  یک ماه اجاره ملک خود را دریافت نکنند.

مهدی انوری، مالک پاساژ باران بانه، پس از تعطیلی بازارچەهای بانە بەدلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و ضرردهی مغازەداران، کرایە یک ماه را از مستاجرین خود دریافت نمی‌کند، همچنین وی از پاساژداران و مغازەداران بانەای بە دریافت نکردن کرایە یک ماه از مستاجرین واحدهای تجاری خود دعوت می‌کند.

انتهای پیام/

.
https://www.dana.ir/1589172
ارسال نظر
نظرات