شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 17:01 منتشر شده در مورخ: 1398/12/19 شناسه خبر: 1589236
معاون اداره کل میراث فرهنگی مازندران اعلام کرد؛

پلمب 147 واحد اقامتی و سفره‌خانه سنتی متخلف در مازندران/ تابلوهای تبلیغاتی خانه‌مسافر در تمامی شهرها جمع‌ شد

پلمب 147 واحد اقامتی و سفره‌خانه سنتی متخلف در مازندران/ تابلوهای تبلیغاتی خانه‌مسافر در تمامی شهرها جمع‌ شد
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با بیان اینکه تمامی تبلیغات و تابلوهای خانه‌های استیجاری در سطح شهر و جاده‌های بین راهی استان جمع آوری شده است گفت: 147 واحد متخلف شامل 26 واحد اقامتی و 121 سفره‌خانه سنتی و واحد پذیرایی در استان پلمب شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهران حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ از تعطیلی کامل تمام مراکز تفریحی و اقامتی و همچنین خانه مسافرهای دارای مجوز، در استان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

وی با بیان اینکه تا امروز بیش از 5 هزار مورد بازدید از این تاسیسات به‌عمل آمده است؛ افزود: در راستای سرعت بخشی و افزایش کیفیت نظارت، از ظرفیت خوب نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان استفاده شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با بیان اینکه با تعطیلی مراکز اقامتی و هتل‌ها، خانه‌های استیجاری تنها گزینه انتخاب مسافران است؛ خاطرنشان کرد: از روز گذشته، با همراهی نهادهای انتظامی، شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی، تبلیغات و تابلوهای خانه‌های استیجاری در سطح شهر و جاده‌های بین راهی جمع آوری شده است.

حسنی بیان کرد: با مشارکت مردم، تاکنون 100 مورد گزارش از خانه‌های استیجاری غیرمجاز به شماره  33391007 ارسال شده است و با هماهنگی نیروی انتظامی شهرستان‌ها نسبت به پلمب این واحدها اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه با هیچ واحد گردشگری متخلف با اغماض برخورد نخواهد شد؛ تصریح کرد: در صورت هرگونه مشاهده پذیرایی از مسافران و حتی افراد بومی در اقامتگاه‌ها و مجموعه‌های گردشگری مازندران، واحد متخلف پلمب و پروانه فعالیت آن نیز لغو می‌شود. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران در خصوص آخرین آمار و ارقام واحدهای پلمب شده پاسخ داد: تاکنون هیچ واحد اقامتی دارای مجوزی پلمب نشده و تمامی واحدهای اقامتی تمکین کردند.

حسنی ادامه داد: در شهرستان بابلسر، 12 واحدی اقامتی مستقر در چند پلاژ که متاسفانه با منفعت طلبی پلاژداران اقدام به تعطیلی نکرده بودند، پلمب شد؛ همچنین 40 مورد قلیان سرا، کافه و سفره‌خانه نیز در محدوده شهر پلمب شده است.

وی عنوان کرد: بیشترین میزان تخلف واحدهای اقامتی به ترتیب مربوط به شهرهای ساحلی رامسر با 13 مورد و بابلسر با 12 واحد بوده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران متذکر شد: بیشترین میزان تخلف از ممنوعیت فعالیت در سفره خانه‌های سنتی نیز با 42 مورد در آمل شناسایی شد و این واحد پلمپ شدند. 

به گفته حسنی، تاکنون 147 واحد متخلف شامل 26 واحد اقامتی و 121 سفره‌خانه سنتی و واحد پذیرایی در مازندران پلمب شده‌اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1589236
ارسال نظر
نظرات