شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 09:24 منتشر شده در مورخ: 1398/12/20 شناسه خبر: 1589354
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس خبر داد:

فارس در رتبه سوم کشفیات اقلام بهداشتی/ 33 پرونده احتکار در یک هفته گذشته تشکیل شده است

فارس در رتبه سوم کشفیات اقلام بهداشتی/ 33 پرونده احتکار در یک هفته گذشته تشکیل شده است
مبشری گفت: در طی هفته گذشته با همکاری دستگاه‌های امنیتی انتظامی 33 پرونده احتکار تشکیل شده است و فارس در کشفیات اقلام بهداشتی در رتبه سوم قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، علی مبشری مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس در جمع خبرنگاران، از کشف مقدار قابل توجهی اقلام بهداشتی احتکار و اخفا شده در فارس خبر داد و گفت: در طول یک هفته گذشته 33 پرونده در بحث کشفیات اقلام احتکار شده بهداشتی با همکاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس با اشاره به اجرای طرح نظارت بر اقلام بهداشتی، افزود:این پرونده‌ها شامل احتکار و اختفای ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده بوده است و تاکنون پنج متخلف دستگیر شده که 3 نفر بازداشت و دو نفر دیگر با قرار وثیقه آزاد شدند.

وی با بیان اینکه استان در بحث کشفیات اقلام بهداشتی احتکار شده در رتبه سوم قرار دارد، تصریح کرد: اقلام کشف شده جهت توزیع در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفته است، از ابتدای اجرای طرح نظارتی، تاکنون 30 مورد کشف مشترک با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سازمان صمت، اتاق اصناف، نیروی انتظامی، اداره کل اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه انجام شده است.

مبشری متذکر شد: در روزهای اخیر نیز یک محموله شامل هشت هزار لیتر الکل، 160 هزار جفت دستکش و 50 هزار ماسک کشف شد که متخلفات بخشی از الکل این محموله را در یکی از کارخانه‌های تولیدی تخلیه کرده بودند و قصد خروج مابقی محموله و فروش غیرقانونی آن را داشتند که با اقدامات اطلاعاتی از این کار جلوگیری شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس تأکید کرد: پرونده سودجویانی که در شرایط فعلی دست به احتکار و اخفای اقلام موردنیاز مردم می‌زنند و سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازند بدون هیچ اغماضی رسیدگی شده و مختلفات به اشد مجازات خواهند رسید.

وی در پاسخ به اینکه بیشتر مشکوفات در کدام شهرستان فارس انجام شده، بیان کرد: بیشترین کشفیات به ترتیب در شیراز، ممسنی و استهبان بوده است.

مبشری گران فروشی در مورد دیگر اقلام مایحتاج روزانه مردم را منکر نشد و افزود: با رایزنی‌هایی که با ستاد تنظیم بازار انجام دادیم اجازه سودجویی به گران فروشان را نخواهیم داد و با گران فروشی به طور جدی برخورد می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس از مردم تقاضا کرد: در صورت مشاهده هر گونه احتکار، اخفا و گران فروشی از طریق شماره 135 تعزیرات جکومتی گزارش دهند تا در کمترین زمان با آن برخورد شود.

انتهای پیام/

  • 1
https://www.dana.ir/1589354
ارسال نظر
نظرات