شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 09:54 منتشر شده در مورخ: 1398/12/20 شناسه خبر: 1589381
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه دلوار:

حضرت زینب(س) به ما ثابت کردند که می‌شود در مشکلات و طوفان بلاها صبور بود

حضرت زینب(س) به ما ثابت کردند که می‌شود در مشکلات و طوفان بلاها صبور بود
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه دلوار گفت: حضرت زینب به ما ثابت کردند که می‌شود در مشکلات و طوفان بلاها صبور بود. می‌توانیم نگاه مان را زیبا کنیم و ما رأیت الا جمیلا بگوییم. اینها درس‌هایی است که می‌توانیم از ایشان بگیریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس؛ حجت الاسلام صابر بهرامی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه دلوار اظهار کرد: وقتی حضرت زینب (س) به دنیا آمدند ایشان را خدمت پیامبر اکرم (ص) بردند و به رسول خدا گفتند که شما برای فرزند ما اسم انتخاب کنید. حضرت گفتند خداوند که آگاه به تمام زمان هاست نام این فرزند را انتخاب کند و ایشان اسم این بانو را زینب یعنی زینت پدر گذاشتند. این اسم بسیار بزرگ است و به همین دلیل برکات زیادی داشت و این وجود مقدس اینگونه به نام زینب مزین شدند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه دلوار افزود: نقش حضرت زینب (س) ر کربلا نقشی بی بدیل و بی نظیر است که با هیچ چیز دیگر قابل جایگزینی نیست.

وی با اشاره به اینکه از روز اول حرکت امام حسین (ع) به سمت کربلا افراد زیادی تلاش کردند تا مانع همراهی خانواده و حضرت زینب (س) با امام حسین (ع) شوند گفت: امام حسین (ع) در پاسخ همه این افراد فرمودند: مشیت الهی بر این قرار گرفته که زینب (س) و خاندان اهل بیت (ع) را اسیر ببیند.

این مسئول ادامه داد: در واقعه کربلا اسارت مکمل شهادت بود و اگر پس از شهادت امام حسین (ع) اسارت اهل بیت (ع) و حضرت زینب (س) به دست دشمنان رخ نمی‌داد قطعاً قیام عاشورا و نهضت امام حسین (ع) فراموش می‌شد.

بهرامی تصریح کرد: حضرت زینب (س) پس از شهادت امام حسین (ع) و واقعه عاشورا، با خطبه‌های کوبنده در کوفه و شام و مدینه و در مجلس یزید و ابن زیاد دودمان دشمن را بر باد داد و اهداف قیام امام حسین (ع) را بر همگان روشن کرد.

حجت الاسلام بهرامی با گرامیداشت یاد همه شهدا بخصوص شهدای مدافع حرم و سید شهدای مقاومت شهید سپهبد سلیمانی یادآور شد: اگر حضرت زینب (س) مدافع نهضت عاشورا بود و نگذاشت این نهضت خونین فراموش شود، شهدا و در رأس آنها سید شهدای مقاومت شهید سلیمانی مدافع حرم اهل بیت (ع) و حضرت زینب (س) و پیروان راستین راه آنها بودند که تا آخرین لحظه زندگی بر پیمان خود وفادار ماندند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1589381
ارسال نظر
نظرات