شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 09:32 منتشر شده در مورخ: 1398/12/20 شناسه خبر: 1589400
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد خبر داد؛

ترخیص بیش از یکصد نفر بهبودیافته مشکوک به ابتلا کروناویروس

ترخیص بیش از یکصد نفر بهبودیافته مشکوک به ابتلا کروناویروس
مجید شیرانی از ترخیص بیش از یکصد نفر از بهبودیافتگان مشکوک به ابتلا کروناویروس از مراکز درمانی استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ دکتر مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از زمان شیوع بیماری در کشور تاکنون بیش از ۱۷۰ بیمار مشکوک در مراکز درمانی استان بستری شده است.

به گفته وی، در حال حاضر حدود ۷۰ بیمار در مراکز درمانی استان تحت مراقبت قرار دارند.

وی اضافه کرد: سه مورد فوتی بیماران مشکوک به کرونا در استان رخ داده است، که با وصول آزمایشات یکی از آنها قطعی و دو مورد دیگر در حال بررسی است.

وی اظهار داشت: تا کنون ۲۱ مورد قطعی ابتلا به کروناویروس در استان گزارش شده است.

 شیرانی با بیان اینکه، اوج بیماری و همه گیری کرونا در روزهای پایانی اسفندماه جاری و روز های ابتدایی فروردین ماه ۹۹ می باشد افزود: شکستن زنجیره انتقال کروناویروس بستگی به رفتار افراد برای رعایت بهداشت فردی، خودداری از شرکت در تجمع ها و تردد های غیر ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: تنها با رعایت نکات بهداشتی می توان از رشد تصاعدی و انفجاری کروناویروس پیشگیری و از تکمیل شدن یکباره ظرفیت های مراکز بهداشتی و درمانی برای مدیریت بحران پیشگیری نمود.

وی همچنین متذکر شد، اگر چه نو شدن طبیعت به لحاظ روحی و روانی گردش در طبیعت را می طلبد اما می تواند به قیمت از دست دادن سلامت افراد تمام شود.

 شیرانی گفت: خوشبختانه مردم نکات بهداشتی و پرهیز از دست دادن و روبوسی را بخوبی رعایت می نمایند، اما همچنان تنها راه مقابله و غلبه بر کرونا ویروس رعایت بهداشت فردی، شست و شوی مکرر و صحیح دست ها و پرهیز از تردد و مسافرت های غیر ضروری، رعایت فاصله یک تا دومتری با افراد دارای علایم سرماخوردگی و شبه آنفولانزا، رعایت خود مراقبتی و نزدن دست کثیف و غیر استریل به چشم ها، دهان و بینی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1589400
ارسال نظر
نظرات