شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 14:45 منتشر شده در مورخ: 1398/12/20 شناسه خبر: 1589540
روز گذشته انجام شد؛

تقدیر رئیس شورا و شهرداری کنارتخته از مردم/ در کنارتخته، "من" وجود ندارد، همه "ما" شدند

تقدیر رئیس شورا و شهرداری کنارتخته از مردم/ در کنارتخته، "من" وجود ندارد، همه "ما" شدند
مردم با فرهنگ کنارتخته به صورت خودجوش، شهر را تعطیل و خود را قرنطینه کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، روز گذشته مطلع شدیم شهر کنارتخته کاملا تعطیل و مردم در خانه ها خود را قرنطینه کرده اند. در همین راستا با حسین موحدیانی، شهردار این شهر تماس گرفتیم.

موحدیانی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه از سه روز گذشته بحث کرونا در منطقه جدی شده، اظهار داشت: در این مدت، آرایشگاه ها، و بعضی مراکز اینچنینی تعطیل شدند، اما روند روزمره ادامه داشت تا روز گذشته که مردم به صورت خودجوش، از ساعت 9صبح معازه ها را بسته و شهر را تعطیل کردند.

وی با بیان اینکه شهر کنارتخته، دروازه خروجی استان فارس و ورودی استان بوشهر است و بیشتر مغازه های این شهر در بلوار اصلی در مسیر مسافران شیراز و بوشهر قرار دارد، افزود: در این مسیر، بستنی کنارتخته یا بستنی جوکار با کیفیت عالی روزانه مسافرین زیادی را برای استراحت جذب می کند، خرمافروشی ها و مغازه های حصیربافی و کارهای دستی، سوغاتی فروشی ها و دیگرمغازه های بلوار اصلی شهر، روزانه تعداد زیادی مسافر را جذب، و درآمد شهر را تأمین می کند؛ اما همه اهالی این شهر کوچک، با همراهی و اتحاد، از روز گذشته شهر را به صورت تعطیل درآورده و در خانه ها قرنطینه ساخته اند.

موحدیانی تأکید کرد: نکته قابل توجه در این تعطیلی، خودجوشی و یک دلی مردم است. مردم کنارتخته هم مثل همه هم وطنان دیگر، یا حتی شاید بیشتر چون شهری بسیار محروم است، با مشکلات اقتصادی و چک و ... مواجه هستند، اما سلامتی شهر را در اولویت قرار دادند و در یک اقدام مردمی و خودجوش، از دیروز شهر را تعطیل کرده اند. 

شهردار کنارتخته ادامه داد: در شهرهای بزرگ تر، با دستور دادستانی پاساژها باید تعطیل می شد، اما با وجود این دستور، همه کسبه تعطیل نکردند و تعدادی از مغازه ها حتی در پاساژها باز بودند، اما در شهر کوچک و بین راهی کنارتخته، همه مغازه ها بسته بودند و شما هیچ مغازه ای را مشغول دادوستد نمی بینی.

وی گفت: گروه های مختلف مردمی به کمک شهرداری آمدند و گندزدایی محله به محله و کوچه به کوچه را هم از روز گذشته آغاز کردیم، اگرچه ساختمانهای اداری و مراکز مختلف از جمله مدارس، بانک ها، دادگستری، مساجد و تکایا، و حتی قبرستان هم در روزهای گذشته گندزدایی و ضدعفونی شده است.

شهردار کنارتخته تأکید کرد: شاید بتوان گفت که این شهر، اولین شهری است که بدون دستورات و به صورت خودجوش اقدام به قرنطینه و تعطیلی شهر کرده اند.

موحدیانی با اشاره به این ضرب المثل که ا می گوید "در کنار هر نقمتی نعمتی هم هست"، اظهار داشت: ما این نعمت در کنار نقمت کرونا را اتحاد و همدلی مردم می دانیم که با این یک صدایی در تعطیلی و همکاری با مسئولین در گندزدایی، فرهنگ والای خود را به جهان نشان دادند.

وی با اشاره به رقابت انتخاباتی خیلی داغ و سنگین در این منطقه گفت: تا چند روز گذشته هم آثار آن مباحث سیاستی و خط و نشان کشیدن ها، دیده می شد که با بحث جدی شیوع کرونا، همه آن مباحث کنار گذاشته شد و همه با هم به مقابله با این بیماری همت گماشتند.

شهر دار کنارتخته ادامه داد: در کنار این تعطیلی ها، مردم حتی تصمیم داشتند که از صبح امروز مبادی ورودی استان را کنترل کنند و برای این امر، چادر و تب سنج و بعضی امکانات دیگر را هم فراهم کرده بودند که از بعدازظهر روز گذشته استاندار این دستور را دادند و مردم هم که آمادگی لازم برای این کار را دارند، اگرچه باید با پلیس جهت ترافیکی که ایجاد می شود، هماهنگی می شد.

موحدیانی با تصریح بر اینکه با دو کارگاه خیاطی هم هماهنگ شده که در صورت اعلام نیاز به ماسک و تأئید بهداشت، ماسک را هم در این دو کارگاه تهیه کنیم، زمان حال را با زمان هشت سال دفاع مقدس مقایسه کرد و گفت: شرایط کنونی مثل زمان جنگ است. وزارت بهداشت هر چه که نیاز دارد، مردم پای کارند و فراهم می کنند و مردم عملا این روزها سرباز وزارت بهداشتند.

وی با تأکید کرد: تاکنون در این شهر مورد مثبت در کرونا نداشته ایم.

در ادامه با دکتر هاشمی، رئیس شورای شهر کنارتخته هم گفتگو کردیم.

وی به خبرنگار ما گفت: چون این شهر در مسیر ترانزیت دو استان فارس و بوشهر قرار دارد، و همچنین نزدیکی به بنادر بوشهر و گناوه، مغازه های در مسیر و بلوار اصلی شهر، کالاهای لوکس و سوغاتی به فروش می رسانند و فعلا تا اطلاع ثانوی و سفیدشدن وضعیت بیماری، تعطیل خواهند بود، اما مردم اقلام مورد نیاز خود را از مغازه ها و فروشگاه های سطح شهر خریداری می کنند که مغازه هایی که کالاهای موردنیاز و روزمره مردم را توزیع می کنند، همه روزه از ساعت 9تا 13 برای ارائه خدمات به مردم مشغول به فعالیت خواهند بود، اگرچه شهر کوچک است و مردم با هم در ارتباط نزدیکند و در غیر این ساعات، با این ارتباط، مایحتاجشان تامین خواهد شد.

وی یادآور شد: شهرداری کنارتخته در پنج نوبت اقدام به گندزدایی و ضدعفونی اماکن و معابر کرده، اما همکاری مردم در مقابله با این ویروس، بسیار قابل تقدیر است. مردم به این درک رسیده اند که باید از خود شروع کنند و این همکاری، قابل تقدیر و احترام است. در این شهر، چند روزی است که "من"ندارد و همه "ما" شده اند.

شهردار کنارتخته پیامی هم برای همشهریانش دارد که متن پیام به شرح زیر است:

همشهریان خوبم، سلام

واقعاً اول وظیفه خودم میدونم تا ازتون خواهش کنم اگر کار ضروری ندارید خونه رو ترک نکنید یا اگر می‌تونید کارهاتون رو به خونه بیارید و در کنار خانواده، به دورکاری مشغول بشید لطفاً این کار رو انجام بدید.

به این موضوع واقفم که رتق و فتق امور از داخل خونه شاید برای همه شدنی نباشه و شاید بعضی وقتها مجبور باشید از خونه بیرون برید اما از همه تون برادرانه خواهش میکنم توی روزهایی که اوج شیوع کرونا در سطح جامعه‌ست بیشتر مراقب خودتون باشید تا از گزند این ویروس در امان بمونید.

من و همکارانم در شهرداری کنارتخته، تلاش کردیم تا با اقدامات پیشگیرانه از شیوع و فراهم بودن شرایط برای انتقال سریع ویروس جلوگیری کنیم

بدون تردید اولین اقدام، ضدعفونی اماکنی بود که تجمع شهروندان اونجا بیشتر در طول روز رخ می‌داد؛

از دو روز قبل هم با تاکید به گندزدایی نقاط پر تردد و اطراف مراکز درمانی شهر عملیات شستشوی روزانه رو آغاز کردیم و تا موقعی که ضرورت و فایده داشته باشه این اقدام رو ادامه خواهیم داد.

هر اقدامی که در جهت حفظ سلامتی شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس در شهر انجام بشه رودر شبکه های اجتماعی گزارش میدیم.

در پایان هم باید بگویم که ما در کشور از این بحران عبور خواهیم کرد؛ اما این‌که چه تعداد خدایی ناکرده فوتی داشته باشیم یا چه بازه زمانی این بحران طول بکشه مستقیما به همکاری شما شهروندان عزیز مرتبط هست.امیدوارم بتونیم مثل همه اتفاقات خوب دیگه که کشورمون در اون سرآمد و متمایز بوده، از این بحران هم سربلند بیرون بیایم.

از کرونا نترسیم ولی آن را واقعاً جدی بگیریم

حسین موحدیانی

شهردار کنارتخته

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1589540
ارسال نظر
نظرات