شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 16:21 منتشر شده در مورخ: 1398/12/20 شناسه خبر: 1589626
ظریف:

اخلاص و صداقت شیخ‌الاسلام همه را مجذوب می‌کرد

اخلاص و صداقت شیخ‌الاسلام همه را مجذوب می‌کرد
وزیر امور خارجه با بیان اینکه بسیار ناگوار است که در کم‌تر از سه ماه دو اسطوره مقاومت شهید سلیمانی و حسین شیخ‌الاسلام عزیز از میان ما رفتند، گفت: اخلاص و صداقت شیخ‌الاسلام همه را مجذوب خودش می‌کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در مراسم بزرگداشت مجازی «حسین شیخ‌الاسلام» معاون امور بین‌الملل مجمع تقریب مذاهب و سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در دمشق طی سخنانی ضمن تسلیت درگذشت مظلومانه حسین شیخ الاسلام و این مجاهد صادق را خدمت خانواده، همکاران و دوستداران انقلاب و مقاومت عنوان کرد: بسیار ناگوار است که در کمتر از سه ماه دو اسطوره مقاومت شهید سلیمانی و حسین شیخ الاسلام عزیز ما از میان ما رفتند.

ظریف ایران افزود: حسینشیخ الاسلام دوست خوبی برای همه ما بود. دوستی که بیش از همه اخلاص و صداقتش همه را مجذوب خودش می‌کرد. با هم اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه داشتیم ولی یک نفر را در وزارت خارجه نمی‌شناسم که از او به عنوان یک فرد پاک، مخلص و مجاهد یاد نکند.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه افتخار من در دوستی با حسین شیخ الاسلام به یک سال قبل از انقلاب برمی‌گردد، اظهار داشت: زمانی که تازه به آمریکا رفته بودم و در جلسه‌ای که ایرانی‌ها در دانشگاه ما برگزار کردند دیدم فردی با پای شکسته در گچ و با عصا آمد و اولین کاری که کرد داد زد خمینی کجاست و عکس امام را نزده بودند و حسین مطالبه خمینی می‌کرد عشق به خمینی و امام از همان روز در دل حسین بود و با  همان عشق به دیدار امام و خدا رفت. او من را تشویق کرد و با اینکه علاقه‌مند به کامپیوتر بودم رشته را عوض کنم و روابط بین‌الملل بخوانم. یادم نمی‌رود یک بار به من گفت هر کس می‌تواند کامپیوتر بخواند، ولی ما برای ایران و انقلاب نیاز به افرادی داریم که در این رشته‌ها کار کنند.
 
وزیر خارجه افزود: حسین شیخ الاسلام بعد از قضیه لانه جاسوسی به وزارت خارجه آمد و تقریبا همه دوستان وزارت خارجه و کسانی که بعد از انقلاب به وزارت خارجه وارد شدند حسین که با شهید رجایی به وزارت خارجه آمد به عنوان برادر بزرگ تر می شناسند همه ما این سعادت را داشتیم که یک فرد مخلص را درک کرده باشیم در همه زمان‌ها مخلص بود دردوران دانشجویی بین همه ما در انجمن دانشجویی اخلاصش بی نظیر بود در دوران وزارت خارجه در دورانی که در مجلس مسئولیت داشت اخلاصش زبانزد همه بود. بعد از بیرون آمدن در مجلس و اینکه من افتخار داشتم ایشان مشاور بنده بود باز در همه جلسات با اخلاص کامل و صراحت نظراتش را می‌گفت، بعضی‌ وقت‌ها بحث تلخ هم می‌شد، ولی از عشق ما به حسین کم نمی‌شد، هیچکس هیچگاه از حسین دلخور نشد.
 
بنابر گزارش فارس، ظریف ادامه داد: تمام کسانی که با او در این دوران بحث کردن د واختلاف نظر داشتند همه با چشم گریان در عزای حسین در کنار خانواده‌اش هستند. حسین عاشق اهل بیت و حضرت زینب و حضرت رقیه بود و امروز که روز وفات حضرت زینب است مراسم سوگواری او را برگزار می‌کنیم در ساختن حرم حضرت رقیه نقش بی بدیلی داشت و در شکل دهی به مقاومت و در باور به خود و توان مردم منطقه در باور به اینکه نظام پوشالی استکبار نظامی نیست که بتوان در کنار آن بدون مقاومت راه را پی گرفت.
 
وی گفت: حسین از زمان دانشجویی در آمریکا به این واقعیت اعتقاد داشت و معتقدم با این اعتقاد جان به جان آفرین تسلیم کرد. از دست دادن شیخ الاسلام ضایعه بزرگی برای خانواده وزارت خارجه است. به همه این مصیبت را تسلیت عرض می‌کنم مطمئن امروز حسین در کنار حضرت حسین (ع) زندگی شیرینی و جاوادانه‌ای را شروع کرده است یادش گرامی و راهش پررهرو
 
انتهای پیام/
 
 
https://www.dana.ir/1589626
ارسال نظر
نظرات