شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1398/12/21 شناسه خبر: 1589748
با هدف جلوگیری از ایجاد بازار کاذب انجام شد؛

توزیع بیش از 45 هزار حلقه لاستیک خودروی سنگین در سیستان و بلوچستان

توزیع بیش از 45 هزار حلقه لاستیک خودروی سنگین در سیستان و بلوچستان
تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از توزیع 45 هزار و 880 حلقه لاستیک از ابتدای مرداد سال گذشته تاکنون با نرخ مصوب بین رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، سال گذشته بحرانی در فرآیند توزیع تایر ناوگان سنگین ایجاد شد به گونه ای که رانندگان این خودرو‌ها برای تامین تایر مورد نیاز خود با مشکلات متعددی روبرو بودند.

به دنبال درخواست رانندگان حمل و نقل جاده ای برای حل مشکلات موجود در زمینه توزیع لاستیک از جمله گران شدن بی ضابطه و دلالی و کاهش توزیع با هدف گران شدن تایر، جلسات متعددی با مسئولان دست اندرکار برگزار و در نتیجه این جلسات، مقرر شد تا لاستیک های مورد نیاز خودروهای حمل بار و مسافر از این پس با صدور معرفینامه سازمان راهداری توسط نمایندگان فروش عرضه شود.

به همین منظور، دولت تصمیم گرفت تایر ناوگان سنگین و نیمه‌سنگین را در گروه کالا‌های اساسی قرار داد که بر اساس آن «سامانه جامعه تجارت» به صورت متمرکز به «سامانه توزیع لاستیک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای» و «سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل درون شهری وزارت کشور» متصل‌ و این مشکل بهبود یافت.

تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه حمل و نقل به شکلی گسترده در تمامی زمینه های تولید، توزیع و خدمات جریان داشته و نقش مهمی در چرخه اقتصاد دارد، گفت: توزیع این لاستیک‌ها با هدف عرضه بدون واسطه و جلوگیری از ایجاد بازار کاذب با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در این راستا از ابتدای طرح تاکنون تعداد 55 هزار و 345 حلقه لاستیک از سوی سازمان صمت سیستان و بلوچستان تخصیص داده شده که منجر به صدور 45 هزار و 880 حواله از سوی ادارات و نمایندگی های این اداره کل و صنوف بخش حمل و نقل عمومی جاده ای استان شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه هیچ مشکلی در توزیع لاستیک وجود ندارد، افزود: اختصاص تعداد لاستیک به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان بر اساس میزان پیمایش و ظرفیت ناوگان تعیین می شود.

باقری خاطر نشان کرد: همچنین در راستای جذب ناوگان در بندر چابهار جهت حمل کالاهای اساسی، به ازای هر سه بارنامه مربوط به حمل این دسته از کالاها، یک حواله لاستیک خارج از نوبت برای ناوگان صادر می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1589748
ارسال نظر
نظرات