شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1398/12/21 شناسه خبر: 1589783
متخصص اِپیدمیولوژی:

سوگند خورده ایم که در خدمت مردم باشیم/ پزشکی که مردم را رها کند مثل سربازی است که در زمان جنگ از جبهه فرار می کند

سوگند خورده ایم که در خدمت مردم باشیم/ پزشکی که مردم را رها کند مثل سربازی است که در زمان جنگ از جبهه فرار می کند
متخصص اِپیدمیولوژی با بیان اینکه سوگند خورده ایم که در خدمت مردم باشیم، گفت: پزشک تربیت شده که مردم را نجات دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی جوافشانی متخصص اِپیدمیولوژی که در رشت به طبابت مشغول است در گفت و گو با خبرنگار 8دی، در واکنش به وضعیت استان گیلان در مقابله با کرونا و تلاش پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها در این رابطه، اظهار کرد: پزشکی که در مواقعی که مردم به وجودش نیاز دارند کارش را رها کند مثل سربازی است که در زمان جنگ از جبهه فرار می کند.

وی افزود: پزشک تربیت شده که مردم رانجات بدهد اگر سرباز یا ارتشی و پاسدار موقع جنگ محل خدمتش را ترک کند درست نیست همانگونه که در جنگ این عزیزان با شهادت سرکار دارند، پزشک هم مخاطراتی پیش رو دارد.

این متخصص اِپیدمیولوژی با تأکید براینکه ما وظیفه داریم بمانیم و در خدمت مردم باشیم، تصریح کرد: این حداقل کاری است که جزء وظایف ما است.

وی با اشاره به اینکه سوگند پزشکی خورده ایم تا مردم را رها نکنیم، افزود: این خدمت ما طبیعی است و منتی وجود ندارد و کار بزرگی نمی کنیم و اکثر پزشکان هم همینطور هستند.

متخصص اِپیدمیولوژی با بیان اینکه در این رابطه معدود پزشکانی که مطبشان بسته است خودشان باید پاسخگو باشند، اظهار کرد: خیلی از مطب ها باز است ومطب های بسته به حداقل رسیده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1589783
ارسال نظر
نظرات