شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 08:05 منتشر شده در مورخ: 1398/12/25 شناسه خبر: 1590619
رئیس پلیس اماکن گیلان:

واحدهای صنفی ساعت کاری تعیین شده در مقابله با کرونا را جدی بگیرند/ واحدهای خاطی پلمپ می شوند

واحدهای صنفی ساعت کاری تعیین شده در مقابله با کرونا را جدی بگیرند/ واحدهای خاطی پلمپ می شوند
رئیس پلیس اماکن گیلان بابیان اینکه در چند روز گذشته علیرغم تأکیدات و تذکرات، برخی صنوف هنوز این موضوع را جدی نگرفته اند، گفت: این واحدها با اخطار ۲۴ ساعته پلمپ خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید “مهدی نجفی پور” رئیس پلیس اماکن گیلان در گفت و گو با خبرنگار با ۸دی، بابیان اینکه در رابطه با حل معضل کرونا جلسات متعددی با استانداری، دستگاه قضا، اتاق اصناف، فرمانداری‌ها و ادارات انجام‌شده است اظهار کرد: همه اطلاعیه های لازم در رابطه با ساعت کاری یا نحوه کار به اتحادیه ها ابلاغ‌شده و بر اساس این مصوبه کلیه واحدهای صنفی باید بعد از ساعت ۱۹ تعطیل باشند.

وی با اشاره به اینکه واحدهای صنفی نظیر خواربارفروشی، نانوایی، قصابی یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای با توجه به اینکه نیازهای عمومی و روزانه مردم را در برمی‌گیرند می‌توانند ساعت بیشتری را باز باشند گفت: این مصوبه به تمام نیروهای انتظامی شهرستان‌های گیلان ابلاغ‌شده تا به‌صورت تجمیعی در سراسر استان انجام شود تا بتوانیم از این ویروس و هجمه‌ای که در سطح استان به وجود آمده به‌سلامت عبور کنیم.

رئیس پلیس اماکن گیلان بابیان اینکه در چند روز گذشته علیرغم تأکیدات و تذکرات، برخی صنوف هنوز این موضوع را جدی نگرفته و تا پاسی از شب به فعالیت خود ادامه می‌دهند گفت: این واحدها با اخطار ۲۴ ساعته پلمپ خواهند شد.

سرهنگ نجفی پور افزود: جلسات متعددی نیز با رئیس اتحادیه نانوایان انجام‌شده که حتماً شخصی برای دریافت وجه نقد یا کارت و شخصی جداگانه برای تحویل نان در نانوایی حضور داشته باشد.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی با اتحادیه تجهیزات پزشکی جهت توزیع درست ماسک و محلول و با سازمان گردشگری برای جلوگیری حداکثری از ورود مسافران به استان ابراز کرد: مطالبات زیادی در بحث تعطیلی کافه‌ها، قلیان سراها، مهمانسراها و آرایشگاه‌ها انجام‌شده است، مردم هم اگر مواردی از باز بودن این صنوف دیدند از طریق سامانه ۱۱۰ اطلاع دهند.

رئیس پلیس اماکن گیلان با اشاره به کشف چند مورد واحدهای غیرمجازی که مجوز فعالیت نداشتند ادامه داد: با توجه به ابلاغات در تمام استان بسیجی از دهیاری‌ها، روستاها، بخشداری و … ایجادشده و از همان‌جا اقدام می‌کنیم تا داخل شهر که از روستاها غافل نمانیم.

وی به تشکیل چندین اکیپ ۵نفره شامل نمایندگانی از فرمانداری، بخشداری، بهداشت، تعزیرات، صمت، همراه با پلیس اشاره کرد و افزود: این اکیپ‌ها مسئولیت بازدید از واحدهای صنفی رادارند و بعد از تذکرات لازم به متخلفان در صورت تکرار تخلف از راه‌های قانونی وارد عمل می‌شویم و پلمپ انجام می‌شود.

سرهنگ نجفی پور با تأکید بر لزوم رعایت بهداشت توسط همه صنوف گفت: مردم طبعاً برای خرید به سمت واحدهایی می‌روند که ملزومات بهداشتی را بیشتر رعایت می‌کنند.

رئیس پلیس اماکن گیلان در ادامه تصریح کرد: از تمام صنوف می‌خواهیم که موارد بهداشتی را رعایت کنند و ضررهای مالی را درک می‌کنیم اما اگر رعایت نکنیم باید ضرر بیشتری متحمل شویم.

وی بابیان اینکه همه ابلاغات به تمام شهرستان‌های گیلان ارسال‌شده و همه هم‌زمان با مرکز استان انجام‌شده است بیان‌ کرد: از صنوف تقاضا داریم در انجام ابلاغات همکاری کنند تا پس‌ازآن امورات به قبل بازگردد.

سرهنگ نجفی پور خطاب به مردم گفت: به توصیه‌های وزارت بهداشت عمل کنید زیرا زمانی کرونا کنترل می‌شود که همه توصیه‌های وزارت بهداشت را رعایت کنیم، و بدانیم که منزل بهترین و امن‌ترین مکان است تا بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم.

وی کشف تعداد ۵۰۰ عدد ماسک از یک واحد لوازم‌آرایش فروشی، کشف تعداد ۱۱۳۰ قوطی مایع ضدعفونی‌کننده که خارج از شبکه توزیع در حال حمل بود، کشف مقدار ۳۳۰ لیتر مایه اولیه ساخت مواد ضدعفونی‌کننده، کشف ۴۵۰ عدد اقلام بهداشتی غیرمجاز، کشف ۱۴هزار جفت دستکش لاتکس احتکار شده، کشف ۲۵ محلول‌های ضدعفونی در رودبار، کشف ۷۰۰ عدد دستکش و ماسک در رودبار، کشف ۳۵عدد مواد ضدعفونی‌کننده غیرمجاز در انزلی، کشف ۵۰۰عدد ماسک و ۳۶ عدد محلول‌های ضدعفونی خارج از شبکه توزیع در لاهیجان، کشف ۲۴۰۰ محلول یک لیتری ضدعفونی‌کننده ازجمله اقدامات این مجموعه است و کلیه موارد توقیف‌شده به معاونت غذا و دارو استان تحویل داده شد.

رئیس پلیس اماکن گیلان اقدامات صنفی سطح استان را شامل بازدید از ۱۸۷۵واحد از واحدهای صنفی، ۲۲۰ عدد اخطار پلمپ به واحدهای صنفی، ۸۲۶ واحد تذکر و ۳۴۲ مورد گرفتن تعهد نام برد و گفت: ۱۲۷مورد از واحدهای صنفی به دلیل عدم رعایت ساعت کار نیز پلمپ شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1590619
ارسال نظر
نظرات