شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 20:12 منتشر شده در مورخ: 1398/12/26 شناسه خبر: 1591153
جهت پیشگیری از شیوع کرونا؛

مراکز تفریحی و گردشگری شهرستان لردگان تعطیل شد

مراکز تفریحی و گردشگری شهرستان لردگان تعطیل شد
ملک محمد قربانپور فرماندار لردگان گفت: کلیه مراکز اقامتی پذیرش گردشگر در شهرستان لردگان در ایام نوروز امسال به جهت پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ملک محمد قربانپور فرماندار شهرستان لردگان در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ در رابطه با پیشگیری از ویروس کرونا در شهرستان لردگان اظهار داشت:  بازار شهرستان لردگان به جز صنوفی که اقلام ضروری مردم را تامین می کنند تا اعلام وضعیت سفید تعطیل هستند و چنانچه قصوری صورت گرفت اکیپی متشکل از اتاق اصناف تعزیرات حکومتی نیروی انتظامی شهرداری و صنعت و معدن با قاطعیت تمام نسبت به تعطیلی صنف و مغازه متخلف اقدام نمایند و در صورت سرپیچی و تمرد از دستورات به دادستانی معرفی شوند .

 
وی افزود: تمام ورودی و خروجی های شهرستان توسط اکیپ های غربالگری کنترل می شوند.
 
فرماندار لردگان اشاره داشت: کلیه مراکز گردشگری شهرستان تا عادی شدن وضعیت تعطیل و هیچگونه گردشگری پذیرفته نمی شود .
 
قربانپور تصریح کرد: با توجه به ایام عید نوروز و بازگشت کارگران و ... از استانهای دیگر، بخشداران و دهیاران با همکاری مراکز بهداشتی وخانه‌های بهداشت جهت کنترل غربالگری های لازم را انجام دهند.
 
وی افزود: استقرار چادر مسافرتی در کانون های گردشگری، پارک ها وحتی مهمانسراهای اداری و خصوصی ممنوع گردید.
 
قربان پور تاکید داشت: به جهت حساسیت شیوع بیماری کرونا ضروری است تمامی مراکز ترک اعتیاد (بهبودی) و زندان ها اصول بهداشتی را انجام دهند.
 
وی همچنین با اشاره به اینکه برای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا همکاری همه نهادها و افراد در اولویت است گفت: دستگاه های متولی در شهرستان مانند شرکت نفت نسبت به گند زدایی پمپ بنزین ها، جهاد با مراکز کشاورزی،  سازمان تبلیغات با مداحان هیات و مذهبی، ارشاد با هنرمندان، شاعران ونویسندگان، آموزش وپرورش با معلمین ودانش آموزان و... جلسات لازم تشکیل واقدام فوری در جهت همکاری بیشتر را داشته باشند
 
قربانپور گفت: لازم است نهادهای مردم نهاد وخیرین نسبت به سم پاشی و دوخت ماسک و اهدا به مردم داوطلبانه اقدام نمایند که البته نمونه های از آن انجام گردید همانند: تولید بیش از ۵۰۰ عدد ماسک توسط بسیج خواهران، تولید بیش از ۲ هزار ماسک توسط سربازان شهید حاج قاسم سلیمانی در محله خاردان، تولید ۵ هزار ماسک توسط دبیرستان دخترانه نرجس لردگان که روزانه در اختیاران بیمارستان، مراکز پر تردد و مردم قرار می گیرند.
 
وی در پایان تاکید داشت: اداره اوقاف موظف به جلوگیری از هر گونه تجمع در مساجد شده و نماز های جماعت و جمعه، جلسات بزرگ اداری مثل شورای اداری و سایر کلاس های معارف و تا عادی شدن وضعیت تعطیل می باشند.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1591153
ارسال نظر
نظرات