شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 13:01 منتشر شده در مورخ: 1398/12/27 شناسه خبر: 1591489
جانشین فرمانده سپاه شهدا خبر داد؛

توزیع ۴ هزار بسته حمایت معیشتی ویژه اقشار آسیب‌دیده از شیوع کرونا در آذربایجان‌غربی

توزیع ۴ هزار بسته حمایت معیشتی ویژه اقشار آسیب‌دیده از شیوع کرونا در آذربایجان‌غربی
جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، از توزیع ۴ هزار بسته معیشتی ویژه اقشار آسیب‌دیده از ویروس کرونا در سطح این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار اللهوردی داداش‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اروم‌نیوز، اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا، سپاه شهدای استان در ۲ حوزه اقدامات خود را آغاز کرده که حوزه اول مربوط به فعالیت‌های داخلی در مجموعه سپاه است.

وی، افزود: در این زمینه، با مسئولیت بهداری سپاه شهدای استان، عملیات روزانه ضدعفونی و گندزدایی اماکن، تجهیزات و نیز تب سنجی کارکنان در ورودی سازمان انجام می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: با تدابیر انجام شده، از زمان شیوع ویروس در سطح استان مورد خاصی نداشته‌ایم و این نشانه موفقیت در حوزه پیشگیری و توجیهات لازم برای کادر و نیروهای سپاه است.

وی، ادامه داد: حوزه دوم ماموریت سپاه شهدا، شامل سازماندهی و فعالیت نیروهای جهادی بسیج است. در این حوزه با محوریت بسیج جامعه پزشکی اقداماتی را انجام داده‌ایم که در سطح شهرها و روستاها بوده است.

سردار داداش‌زاده، بیان داشت: ضدعفونی سطح شهر ارومیه با ۴ دستگاه خودروی لشکر ۳ حوزه(ع) و با هماهنگی شهرداری ارومیه در سطح این شهر انجام می شود.

وی، خاطرنشان کرد: همچنین خدمات ضدعفونی و گندزدایی از تمام شهرها و روستاها در سطح استان در قالب گروه‌های جهادی متشکل از اقشار مختلف بسیج طلاب، دانشجویی، بسیج محلات، سازندگی و پزشکی ارائه می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، در ادامه سخنان خود، از دوخت ماسک توسط بسیجیان در اکثر شهرستان‌ها خبر داد و گفت: این ماسک‌های تولیدی در مناطق کم‌برخوردار در میان مردم توزیع می‌شود.

وی، ابراز داشت: همچنین بسیج اصناف با هماهنگی خیاطان در سطح شهر ارومیه، نسبت به تولید و توزیع ماسک‌های بهداشتی در میان اقشار مختلف مردم اقدام کرده است.

سردار داداش‌زاده، در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه با علوم پزشکی استان، تصریح کرد: در قالب این تفاهم‌نامه، اقداماتی شامل همکاری با علوم پزشکی در زمینه ارائه خدمات بهداشتی انجام می‌شود که در برخی شهرستان‌ها نظیر خوی، چایپاره و شاهیندژ آغاز شده و در سایر شهرستان‌ها هم در دست اجرا و آغاز است.

وی، اذعان داشت: در قالب این تفاهم‌نامه، نیروهای جهادگر بسیجی شهرستان‌های مختلف در حوزه غربالگری با دانشگاه علوم پزشکی همکاری می‌کنند و به مشارکت با مسئولان می‌پردازند.

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، غربالگری را برای قطع زنجیره کرونا حائز اهمیت دانست و بر لزوم همکاری و همت تمام دستگاه‌ها و گروه‌های مردمی در این زمینه تاکید کرد.

وی، با اشاره به راه‌اندازی نقاهتگاه ۱۲۰ تختخوابی ویژه بیماران کرونایی در پادگان حیدرلوی ارومیه، اظهار داشت: این نقاهتگاه برای زمانی راه‌اندازی شده دانشگاه علوم پزشکی اعلام نیاز کند و در حالت آماده باش قرار دارد.

سردار داداش‌زاده، در پایان سخنان خود، با بیان اینکه ۴ هزار بسته معیشتی ویژه اقشار آسیب‌دیده به دلیل کرونا در آذربایجان‌غربی توزیع می‌شود، گفت: هر بسته معیشتی به ارزش ۵ میلیون ریال بوده و اقدامات مربوط به توزیع آن نیز از روزهای گذشته توسط سپاه های شهرستانی آغاز شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1591489
ارسال نظر
نظرات