شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:05 منتشر شده در مورخ: 1398/12/28 شناسه خبر: 1591863
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان زنجان:

دنیا فرهنگ نوع دوستی را باید از ایرانیان الگو بگیرد/ مشارکت عمومی؛ فرهنگ اصیل نظام اسلامی

دنیا فرهنگ نوع دوستی را باید از ایرانیان الگو بگیرد/ مشارکت عمومی؛ فرهنگ اصیل نظام اسلامی
حجت‌الاسلام بیگدلی گفت: مردم ایران درس مشارکت عمومی و نوع دوستی را به جهان مخابره می‌کنند که با همه ناملایمات در برابر حمله بیولوژیک ایستادگی می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام حسن بیگدلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: اگر تاریخ صدر اسلام را مطالعه کنیم متوجه می‌شویم که نهضت پیامبر گرامی اسلام با بسیج همگانی و مشارکت عموم مردم محق شده است.

 
وی ادامه داد: تا زمانی که بسیج عمومی، هماهنگی و هم‌افزایی در جامعه وجود داشته است، این پیروزی‌ها استمرار داشته و هر جا که این ویژگی کمرنگ شده پیروزی نیز محقق نشده است.
 
کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: تفکر مشارکت مردم در خوبی‌ها و مشکلات جامعه از سال 41 از طریق امام خمینی (ره) احیا شد و تا به امروز این مشارکت از سوی مردم موجب حل مشکلات جامعه شده است.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان ادامه داد: مردم در نظام اسلامی در برابر معضلات و گرفتاری‌ها در همه صحنه‌ها پای کار بوده‌اند.
 
حجت‌الاسلام بیگدلی با اشاره به مشارکت مردم در حوادثی همچون سیل، زلزله، فتنه‌ها و مسائل منطقه‌ای، تصریح کرد: فرهنگ مشارکت جزو فرهنگ اصیل نظام اسلامی بوده و بستر اجتماعی با مشارکت عمومی شکل گرفته است.
 
وی افزود: مردم ایران چه فقیر و چه غنی، هر جا احساس کنند مشکلی هست به کمک دولتمردان آمده و صحنه را مدیریت می‌کنند تا کم و کاستی‌ها حل شود.
 
این مسئول بیان داشت: مشارکت مردم در صحنه‌ها را حاکمان نظام به ویژه مقام معظم رهبری در قالب آتش به اختیار ماموریت داده و خواسته‌اند تا از بستر اجتماعی جامعه، اهل فکر و اندیشه و دین و قرآن استفاده کرده و در صحنه باشند.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با تقدیر از همراهی اصحاب رسانه، صدا و سیما، فعالان فضای مجازی و اقشار مختلف مردم، گفت: این فرهنگ الگویی برای همه کشورهای جهان محسوب می‌شود.
 
حجت الاسلام بیگدلی تصریح کرد: مردم ایران در بحث منطقه‌ای از جمله اتفاقات سوریه و عراق که توسط آمریکا، اروپا و مرتجعان منطقه‌ای به وجود آمد تا با تفکری پوسیده، بذر ناهنجاری را در منطقه پایه‌ریزی کنند، با هم‌افزایی و حضور در صحنه توطئه را خنثی کردند.
 
وی با اشاره به هزینه کرد 7 تریلیون دلاری آمریکا و ایادی استکبار در جنگ سوریه و عراق، گفت: بسیج مردمی سوریه و عراق و جهان اسلام، فاطمیون، زینبیون و حیدریون این غده سرطانی را برچیدند.
 
کارشناس مسائل دینی، سیاسی و فرهنگی تصریح کرد: امروز نیز برای مقابله با ویروس کرونا اگر چه کشورهایی همچون ایتالیا و آمریکا تسلیم شده و اطلاعات غلط به دنیا مخابره می‌کنند اما مردم ایران درس مشارکت عمومی و نوع دوستی را به جهان مخابره می‌کنند که با همه ناملایمات در برابر حمله بیولوژیک ایستادگی می‌کنند.
 
وی گفت: اگر در دوران دفاع مقدس بسیجیان و نیروهای مسلح در خط مقدم بوده و در برابر هجمه به اعتقادات اسلامی مدافعان حرم پای کار آمدند، امروز جامعه پزشکی به مقابله با ایجاد نا امنی در زمینه سلامتی در خط مقدم قرار دارند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1591863
ارسال نظر
نظرات