شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 19:22 منتشر شده در مورخ: 1398/12/29 شناسه خبر: 1591956
مسئول مرکز فرهنگی تبیان شهرستان فارسان

تولید روزانه بیش از 2 هزار ماسک در شهرستان فارسان/ بانوان همچون دوران دفاع مقدس با کرونا نبرد می کنند

تولید روزانه بیش از 2 هزار ماسک در شهرستان فارسان/ بانوان همچون دوران دفاع مقدس با کرونا نبرد می کنند
امیریان، مسئول مرکز فرهنگی تبیان شهرستان فارسان گفت: کمبود لوازم بهداشتی همچون ماسک این روزها باعث شده خیاط‌های فارسانی نیز به‌صورت خودجوش و داوطلبانه راهی میدان مبارزه با این ویروس شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛روح‌الله امیریان فارسانی در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز در مورد کمپین مردمی تولید ماسک رایگان در شهرستان فارسان گفت: نیرو‌های جهادی برگرفته از خود مردم همیشه در همه عرصه‌ها و مشکلات پشتیبان جامعه هستند و در این برهه با توجه به شیوع کرونا در کشور و‌ افزایش تقاضای ماسک و کمبود عرضه، این نیروها تا شکست کامل ویروس کرونا در میدان حضور دارند و به یاری خدا و با عزم و اراده جمعی و روحیه جهادی و انقلابی کرونا را شکست خواهند داد.

 
وی بیان داشت: کمبود لوازم بهداشتی همچون ماسک این روزها باعث شده خیاط‌های فارسانی به‌صورت خودجوش و داوطلبانه راهی میدان مبارزه با ویروس شوند و روزانه 2000 هزار ماسک تولید کنیم.
 
وی عنوان داشت: با شیوع ویروس کرونا تقاضای مردم برای خرید ماسک چندین برابر شده که با توجه به میزان تولید معمول این کالا، شاهد کمبود آن در داروخانه‌ها شده‌ایم به‌طوری‌که در ورودی بیشتر داروخانه‌ها با این نوشته مواجه می‌شویم، ماسک موجود نیست، اما مسجد جامع، پایگاه مقاومت شهدا با همکاری بیت الزهرا و موسسه قرآنی تبیان در این شرایط بیکار ننشسته و با ایجاد کارگاه‌های تولید ماسک رایگان با عنوان طرح بزرگ سراج، دوشادوش سربازان سلامت به جنگ با ویروس کرونا رفته و با تولید ماسک همچون دوران جنگ فعالیت‌های پشتیبانی را آغاز کردند.
 
وی اظهار داشت: این طرح از دو هفته پیش با پیگیری نیروهای انقلابی به محوریت امام‌جمعه شهرستان فارسان حجت‌الاسلام محسن ملک پور در حال انجام می‌باشد.
 
وی تولید جهادی ماسک و حمایت مردم و بسیجیان پایگاه سطح شهرستان فارسان برای مقابله با ویروس کرونا را قابل‌تقدیر دانست و گفت:وجود سایت طرح ملی فناوری سامانه پرتودهی گاما در استان چهارمحال و بختیاری، کار استریل کردن ماسک‌های تولیدی توسط گروه‌های جهادی این مرکز را راحت کرده است؛ و تمام ماسک‌های تولید پس از استریل شدن توزیع می‌شود.
 
وی از خیرین برای مشارکت در تولید ماسک دعوت کرد و افزود: تمامی وسایل دوخت ماسک فراهم‌شده و کارگاه تولید ماسک بیشتر به پارچه و کش نیازمند است.
 
وی یادآور شد: از همه شهروندان می‌خواهیم که نکات بهداشتی و توصیه‌های پزشکی را با جدیت هر چه بیشتر رعایت کنند تا شاهد جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری و ریشه‌کن شدن آن باشیم.
 
وی به نقش زنان اشاره داشت و گفت: زنان در کنار ایفای نقش مادری، همسری و تحکیم بنیان‌های خانواده، با حضور در کارگاه‌های تولیدی جزو یکی از ستون‌های ستاد پشتیبانی مبارزه با ویروس کرونا محسوب می‌شوند و نمی‌توان از نقش آنان در جلوگیری از شیوع ویروس این بیماری چشم‌پوشی کرد .

انتهای پیام/590پ
  • 1
  • 2
  • 3
  • 54
  • 66
  • 5
  • 6
https://www.dana.ir/1591956
ارسال نظر
نظرات