شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 09:43 منتشر شده در مورخ: 1399/01/01 شناسه خبر: 1592219
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مجلس:

مجلس یازدهم "جهش تولید" را باید به عنوان استراتژی خود قرار دهد

مجلس یازدهم "جهش تولید" را باید به عنوان استراتژی خود قرار دهد
حمیدرضا فولادگر گفت: بحث جهش تولید و تولید را مجلس یازدهم به عنوان خط مشی استراتژی خود باید قرار دهد که بتوانیم در سال ۹۹ اقدامات موثری در این زمینه انجام دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص شعار سال ۹۹ اظهار کرد: رهبر انقلاب باز هم برای یازدهمین سال پیاپی است که عنوان شعار را مباحث اقتصادی مطرح می کنند و دلیل هم این است که مباحث اقتصادی کشور در راس امور است.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر چه این روزها کشور دچار بیماری کرونا شده اما به امیدخدا گذراست و با همراهی و در خانه نشینی مردم و رعایت مسایل بهداشتی و زحماتی که مجاهدان بهداشت و درمان می کشند و حمایت های برخی نهادها، از این مقطع عبور می کنیم.

وی افزود: در همین بحث کرونا بحث سلامت مردم یک طرف است اما تسهیلات اقتصادی آن هم باید به جا باشد.

فولادگر با توضیح اینکه انتخاب «جهش تولید» برای شعار ۹۹ نشان داد که همچنان مباحث اقتصادی در راس امور و اساس کشور است، بیان کرد: مباحث اقتصادی اولویت مسئولان کشور در سه قوه است و در مشکلات اقتصادی کنونی همچنان حمایت از تولید به عنوان مهمترین مسئله شناخته می شود.

وی ادامه داد: این تعبیر جهش که رهبر انقلاب برای تولید به کار بردند بر اساس تحلیلی است که با توجه به همه زحماتی که در کشور انجام می شود اما شاید بیش از ۱۰ برابر آن، ظرفیت در کشور وجود دارد که باید از آن ها استفاده کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: این کار باید به یک جهش انجام شود و با سیر طبیعی و عادی از این ظرفیت ها نمیتوانیم استفاده کنیم؛ جهش به معنای استفاده بیشتر از امکانات و بهره‌بری بیشتر از تولید، رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار است.

وی اضافه کرد: رهبر انقلاب همه سه قوه را مورد خطاب قرار دادند؛ روزهای آخر مجلس دهم است که باید در این مدت اندک هم تلاش کنیم و همه بخش مجلس به خصوص در  کمیسیون ویژه تولید ملی پیشنهاداتی و طرح هایی را ارئه بدهیم.

فولادگر اظهار کرد: در همین روزهای پایانی سال ۹۸ هم تسهیلاتی اقتصادی را برای کرونا تصویب کردیم؛ بحث جهش تولید و اصل تولید را مجلس یازدهم به عنوان خط مشی استراتژی خود باید قرار دهد که بتوانیم در سال ۹۹ اقدامات موثری در این زمینه انجام دهیم.

وی با اشاره به بحث اجراتأکید کرد: اجراء مهمترین بحث محقق شدند شعار امسال است که در درجه اول قوانین موجود و از نیاز به قانون جدید بود، آن تصویب و بعد از آن اجرا در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1592219
ارسال نظر
نظرات