شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 10:59 منتشر شده در مورخ: 1399/01/02 شناسه خبر: 1592435
مدیریت بحران اصفهان:

آماده باش کامل استان اصفهان برای مقابله با سیل

آماده باش کامل استان اصفهان برای مقابله با سیل
شیشه‌ فروش در جمع خبرنگاران گفت: ‌دستگاه‌های مدیریت بحران استان با توجه پیش بینی بارش و احتمال وقوع سیل در آماده باش کامل قرار دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از صاحب نیوز؛ منصور شیشه‌ فروش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ‌دستگاه‌ه ای مدیریت بحران استان با توجه پیش بینی بارش و احتمال وقوع سیل در آماده باش کامل قرار دارند، اظهار کرد: بر اساس پیش بینی هواشناسی موج بارش به تدریج از فردا به شهرستان های شمال و شمال شرق  مانند کاشان، آران و بیدگل، اردستان و خور و بیابانک وارد استان خواهد شد و آمادگی کامل برای مقابله با سیل و حوادث احتمالی در شمال و شرق استان وجود دارد.

 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: این موج بارشی از عصر فردا همه مناطق استان را در بر می‌گیرد و با کاهش دما در بیشتر مناطق اصفهان همراه خواهد بود؛ جلسه مدیریت بحران به همین دلیل روز گذشته و به صورت ویدئو کنفرانس با حضور همه مدیران بحران استان برگزار و هشدارهای لازم برای پیشگیری و مقابله با بحران‌های احتمالی داده شد.
 
وی افزود: با توجه به حساس بودن شرایط فعلی براثر شیوع ویروس کرونا در استان، همه اعضای دستگاه های عضو ستاد بحران موظف به استفاده از لوازم حفاظت فردی و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در زمینه امداد و نجات هستند.
 
شیشه‌ فروش با توضیح اینکه ستاد سیل در شهرداری ها و دهیاری ‌های استا هم تشکیل و اقدام‌های موثری برای پیشگیری انجام شده است، بیان کرد: بازبینی و بازگشایی مسیر رودخانه، پیش بینی تجهیزات لازم برای کنترل سیل از دیگر وظایف دستگاه‌ های خدمات‌ رسان است که به آن ها ابلاغ شد.
 
وی اضافه کرد: شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و اداره راه و بنیاد مسکن موظف به بررسی وضعیت پل‌های موجود در مناطق شهری و روستایی و محورهای جاده‌ای استان شدند؛ ۳۵۴ اکیپ امدادی در مناطق مختلف استان حضور دارند.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا، ایستگاه های پایش سلامت هم در ۹ ایستگاه ورودی اصلی و ۷۰ ایستگاه فرعی مستقر هستند و سلامت افراد در ورودی‌های استان با هدف جلوگیری از انتقال این بیماری کنترل می شود.
 
وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح شناسایی افراد مشکوک به ویروس کرونا از طریق سنجش نخستین علامت بیماری مزبور یعنی افزایش تب و دمای عمومی بدن است، خاطر نشان کرد: از مردم می خواهم تا از سفرهای غیر ضروری به خارج و داخل استان و حضور غیرضروری در مکان های عمومی پرهیز کنند.
 
شیشه‌ فروش ادامه داد: طرح زوج و فرد با هدف کاهش تردد و با توجه به ضرورت کاهش تراکم جمعیتی در کلانشهر اصفهان از ساعت 8 صبح تا ۲۴ اجرایی می شود و اتوبوسرانی هم با ۲۰ درصد از ظرفیت خود مشغول به فعالیت است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1592435
ارسال نظر
نظرات