شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 14:18 منتشر شده در مورخ: 1399/01/02 شناسه خبر: 1592497
نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین:

برای تازه شدن روح و باطن باید به سبک زندگی اسلامی نزدیک شویم

برای تازه شدن روح و باطن باید به سبک زندگی اسلامی نزدیک شویم
حجت الاسلام بنیادی با اشاره به اینکه عید یعنی هر ساله عیب های خود را رفع کنیم، گفت: مهمترین نو شدن در این ایام نزدیک شدن به سبک زندگی اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین حسین بنیادی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکه معنای عید خودسازی و خود اندیشی و نگاه به گذشته و توجه به نعمت های پروردگار است اظهار داشت: دعای معروف «یا مقلب‌القلوب و الابصار...» در باطن همین مسئله را می رساند.

وی ادامه داد: در این ایام که عید به عید می گذرد باید انسان هر سال به خدا نزدیکتر شود و عیب های خود را بشناسد و آن را رفع کند.

نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین گفت: امیرالمومنین علی (ع) می فرمایند هر روزی که در آن معصیت خدا انجام نشود آن روز عید است.

وی اضافه کرد: بهترین آداب عید نوروز دیدو بازدید و صله رحم است اما با توجه به شرایط خاص امروز که در تمام کشور ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است و به توصیه پزشکان باید موارد بهداشتی رعایت شود و در خانه بمانیم رفتن به خانه دیگران امکان پذیر نیست.

حجت الاسلام بنیادی گفت: باتوجه به شرایط امروز جامعه باید سبک دیدوبازدید را تغییر دهیم تا از آسیب های این ویروس در امان باشیم. البته در این ایام حتما باید از طریق تلفن و یا فضای مجازی با بزرگان و اقوام ارتباط گرفت و اگر ناراحتی بین آنها وجود دارد از بین برود.

وی خاطرنشان کرد: باید در این ایام روح خودمان را همانند لباس های تنمان و یا مانند بهار که نو می شود نو کنیم. عید و سال نو نباید فقط جامه ما را نو کند باید در سال جدید رفتار و کردار خودمان را هم تازه کنیم و اگر ضعفی در خودمان وجود دارد آن را از بین ببریم.

این استاد حوزه با اشاره به توبه از گناهان به نو شدن روح کمک می کند بیان داشت: مهمترین نو شدن در این ایام نزدیک شدن به سبک زندگی اسلامی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1592497
ارسال نظر
نظرات