شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 04:21 منتشر شده در مورخ: 1399/01/03 شناسه خبر: 1592646

شمار فوت شدگان کرونایی در فرانسه به ۵۶۲ نفر رسید

شمار فوت شدگان کرونایی در فرانسه به ۵۶۲ نفر رسید
وزارت بهداشت فرانسه شنبه شب اعلام کرد که شمار فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در این کشور به ۵۶۲ تن رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش روزنامه گاردین، وزارت بهداشت فرانسه با تایید ۱۱۲ مورد مرگ ناشی از کرونا در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد که شمار نهایی جان باختگان کووید -۱۹ به ۵۶۲ نفر رسیده است.  

در حال حاضر ابتلای ۱۴ هزار و ۴۵۹ مورد به ویروس کرونا در فرانسه تایید شده در حالی که ۵۲۵ نفر از آن‌ها تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند و نیمی از آن‌ها زیر ۶۰ سال سن دارند.  

به نوشته روزنامه گاردین، تخمین زده می‌شود که تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه حدود ۳۰ هزار تا ۹۰ هزار نفر باشند.  

به دنبال افزایش شیوع ویروس کرونا در اتحادیه اروپا، وزارت بهداشت ایتالیا شنبه شب اعلام کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹۳ تن جان خود را از دست داده‌اند تا شمار جان‌ باختگان در این کشور به ۴ هزار و ۸۲۵ نفر برسد.  

مقامات بهداشتی ایتالیا اعلام کردند شمار مبتلایان در این کشور به ۵۳ هزار و ۵۷۸ نفر رسیده است و ۶ هزار و ۷۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.  

همچنین براساس آخرین اخبار وزارت بهداشت و سلامت اسپانیا تاکنون یک هزار و ۳۲۶ نفر به علت شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.  

شمار مبتلایان به این بیماری در اسپانیا از ۱۹ هزار و ۹۸۰ نفر در روز جمعه به ۲۴ هزار و ۹۲۶ نفر در روز شنبه افزایش یافته است.  

سازمان بهداشت جهانی در آخرین گزارش خود اعلام کرد، در ۱۶۰ کشور جهان ۲۸۴ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۱۱ هزار و ۸۴۲ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده و ۹۳ هزار و ۵۷۶ تن نیز بهبود یافته‌اند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1592646
ارسال نظر
نظرات