شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1399/01/03 شناسه خبر: 1592730
به مناسبت روز جهانی آب

دنیا برای بحران بی آبی یک صدا و هم شعار می شود

دنیا برای بحران بی آبی یک صدا و هم شعار می شود
رضا اردکانیان گفت: هر سال ۲۲ مارچ مصادف با روز جهانی آب است و همه آژانس‌های سازمان ملل متحد و برنامه‌های بین المللی آب در سراسر جهان، این روز را گرامی می‌دارند و برنامه‌هایی برای طول سال که آغازش این روز است، تدارک می‌بینند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی وزارت نیرو؛ رضا اردکانیان گفت: کشور با تجربه‌ای در مدیریت سیلاب و سازگاری با خشکسالی بوده ایم و به اتکای تجارب گذشتگان سعی می‌کنیم شرایط پیش رو را به نحو مناسبی طی کرده و جامعه‌ای تاب آور در مقابله با تغییرات اقلیم باشیم.

وزیر نیرو افزود: هر سال ۲۲ مارچ مصادف با روز جهانی آب است و همه آژانس‌های سازمان ملل متحد و برنامه‌های بین المللی آب در سراسر جهان، این روز را گرامی می‌دارند و برنامه‌هایی برای طول سال که آغازش این روز است، تدارک می‌بینند.
 
وی ادامه داد: هر سال روز جهانی آب عنوان و شعاری دارد که مجموعه ۳۰ برنامه و آژانس ملل متحد روی انتخاب آن توافق می‌کنند.
 
اردکانیان گفت: شعار روز جهانی آب در سال ۲۰۲۰ میلادی «آب و تغییر اقلیم است». زیبندگی روز جهانی آب برای ما ایرانیان در سال ۹۹ این است که این روز (سوم فروردین) مصادف با روز شریف مبعث پیامبر اکرم (ص) است و در آغازین روز‌های سال نو برای ما عید در عید به شمار می‌رود.
 
وی افزود: شعار انتخاب نام تغییر اقلیم برای روز جهانی آب در سال ۲۰۲۰، به این معنا است که در یک سال پیش رو در جای جای جهان برنامه‌های مختلفی برای توجه بیشتر به موضوع تغییر اقلیم و نقش آب و تأثیر آن از تغییر اقلیم تدارک دیده خواهد شد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1592730
ارسال نظر
نظرات