شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1399/01/03 شناسه خبر: 1592743

کاهش پروازهای فرودگاه اصفهان با شیوع ویروس کرونا

کاهش پروازهای فرودگاه اصفهان با شیوع ویروس کرونا
مدیر کل فرودگاه های استان اصفهان گفت: فرودگاه اصفهان با شیوع کرونا، با کاهش سهم پروازهای داخلی حدود 30 درصدی و کاهش سهم پروازهای خارجی حدود 86 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 97 مواجه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن امجدی  در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  از کاهش  حدود 36 درصدی پروازهای داخلی و خارجی این فرودگاه در اسفند ماه سال 98 نسبت به مدت مشابه در سال 97 خبر داد و اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در انتهای سال گذشته در کشور عزیزمان و توصیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم مسافرت مردم در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس، فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در اسفند ماه سال گذشته همانند سایر فرودگاه های کشور شاهد کاهش آمار پروازی بوده که در این میان سهم پروازهای داخلی کاهش حدود 30 درصدی و سهم پروازهای خارجی کاهش حدود 86 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 97 را شامل شد؛ گفتنی است در حال حاضر هیچ پرواز (ورودی و خروجی) خارجی در فرودگاه اصفهان انجام نمی شود.

مدیر کل فرودگاه های استان اصفهان ضمن اعلام رعایت کامل نکات بهداشتی در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، به مهمترین اقدامات در حال انجام فرودگاه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت:  یکی از اقدامات مهم پیشگیرانه در حال اجرا، ضدعفونی و گندزدایی مستمر قسمت های مختلف ترمینال های پروازی از قبیل کانترها، کف ترمینال، درب ها، سرویس های بهداشتی، گیت های بازرسی پلیس، سپاه، گذرنامه و ... و همچنین ساختمان های اداری و عملیاتی بر اساس دستورالعملهای موجود و با نظارت کارشناس بهداشت مستقر در فرودگاه است.

وی در ادامه افزود: از دیگر اقدامات مهم در حال انجام در فرودگاه اصفهان می توان به غربالگری و تب سنجی کلیه مسافران ورودی و خروجی، مستقبلین و مشایعین توسط پرسنل پایگاه مراقبت بهداشت مرزی فرودگاه و با استفاده از دوربین حرارتی و ترمومترهای دستی اشاره کرد.

مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در راستای رسیدن به اهداف مقابله با کرونا ویروس تصریح کرد: از زمان پیدایش ویروس کرونا، اداره کل فرودگاه های استان اصفهان اقدام به تشکیل شورای سلامت و برگزاری جلسات مستمر در خصوص اجرایی شدن آخرین توصیه ها و روش های مقابله با این ویروس و نظارت مستمر بر نحوه ضد عفونی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در قسمت های مختلف فرودگاه  کرد.

امجدی گفت: همچنین برگزاری دوره های آموزشی متعدد توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی جهت آشنایی با ویروس کرونا و راهکارهای پیشگیری و کنترل آن برای کلیه کارکنان اداره کل، پرسنل شرکت های هواپیمایی و خدمات فرودگاهی، ارگان ها ی نظامی و انتظامی، بهره برداران شاغل در فرودگاه و ... ، و برگزاری دوره آموزشی آشنایی و نحوه ضدعفونی کردن و گندزدایی ترمینال ها، اماکن و تجهیزات برای کلیه کارکنان خدمات از دیگر اقدامات این فرودگاه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا است.

وی افزود: هر چند که شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه اصفهان با توجه به شیوع این ویروس منحوس اقدام به لغو برخی از پروازهای خود کردند ولی با این حال کلیه پروازهای ورودی و خروجی در حال انجام این فرودگاه به همراه ماشین آلات مستقر در رمپ پروازی به صورت مستمر قبل و بعد از هر پرواز ضدعفونی و استریل می شوند.

امجدی عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده در رمپ پروازی فرودگاه جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، جابه جایی مسافرین هواپیماهایی که در نزدیکی ترمینال پارک می شوند بدون استفاده از اتوبوس و به صورت پیاده و با رعایت نکات کامل ایمنی و ضد عفونی مستمر اتوبوس های حمل کننده مسافر هواپیماهایی که در فاصله ی بیشتر از ترمینال پارک می شوند، می توان اشاره کرد.

وی از ضد عفونی مستمر ناوگان حمل و نقل عمومی فرودگاه خبر داد و گفت: ناوگان تاکسیرانی فرودگاه، اتوبوس شرکت واحد ویژه فرودگاه و سرویس های ایاب و ذهاب پرسنل به صورت مداوم ضدعفونی می شوند.

امجدی با اشاره به توزیع وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک، دستکش، مایع ضدعفونی کننده به کلیه پرسنل به ویژه کارکنان واحدهایی که در تماس مستقیم با مسافران قرار دارند، از نصب مخازن پمپی حاوی محلول ضدعفونی کننده دست در اکثر قسمت های فرودگاه و در دید مسافران، سرویس مرتب و مستمر فیلترهای هواسازهای ترمینال های پروازی، نصب بیلبورد، تابلوهای تبلیغاتی، بنر و پوسترهای اطلاع رسانی در نقاط مختلف فرودگاه  در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا  خبر داد.

وی در پایان ضمن تاکید بر اجتناب مردم عزیزمان از سفرهای غیر ضروری به منظور قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار امیدواری کرد: پس از برگشت وضعیت به حالت عادی آماده پذیرش مسافران به روال سابق و به بهترین نحو ممکن خواهیم بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1592743
ارسال نظر
نظرات