شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:00 منتشر شده در مورخ: 1399/01/03 شناسه خبر: 1592763
رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری خبر داد؛

ممانعت از ورود زودهنگام دام به مراتع

ممانعت از ورود زودهنگام دام به مراتع
فرامرز مردانی از کنترل کوچ بهاره عشایر و ممانعت از ورود زودهنگام دام به مراتع این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرامرز مردانی رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ از کنترل کوچ بهاره عشایر و ممانعت از ورود زودهنگام دام به مراتع این استان خبر داد.

وی با بیان اینکه چرای زودهنگام دام از مهمترین عوامل تخریب مراتع استان چهارمحال و بختیاری است افزود: این اقدام با توجه به پیش‌بینی وضعیت بارندگی و احتمال وقوع سیلاب در مسیر ایل‌راه های استان صورت گرفته است.

مردانی زمان ورود دام به مراتع این استان را از ۲۵ اردیبهشت ٩٩ عنوان و خاطرنشان کرد: زمان خروج ٣٠ شهریور ۹۹ در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: برابر با مواد ۴۴ و ۴۴ مکرر قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع کشور و تبصره دو ماده ۴۷ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ورود پیش از موعد مقرر (٢۵ اردیبهشت ٩٩) و بدون پروانه چرا یا مازاد بر ظرفیت پروانه چرا به مراتع جرم محسوب گردیده و توسط مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی و پاسگاه‌های نیروی انتظامی و ایست و بازرسی‌های اکیپ‌های کنترل دام مستقر در گلوگاه‌های استان، برابر با مقررات با متخلفین برخورد خواهد شد و از طریق مراجع قضایی و انتظامی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: مرتعداران موظفند برای حفاظت از مراتع تا تاریخ ۳۰ فروردین ماه جاری نسبت به تعیین و معرفی یک نفر قرقبان به ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها اقدام نمایند.

مردانی در پایان گفت: تلفن امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات تخلفات در عرصه‌های منابع طبیعی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1592763
ارسال نظر
نظرات