شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1399/01/04 شناسه خبر: 1593023
در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا؛

ورود مسافر به چهارمحال و بختیاری ممنوع است

ورود مسافر به چهارمحال و بختیاری ممنوع است
الله‌کرم نصیری گفت: با تشدید کنترل ورودی‌های استان، از ورود مسافر به استان با رعایت احترام جلوگیری می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری در دیدار از مبادی ورودی شهرستان بروجن افزود: کاهش ۷۵ درصدی ورودی به استان نشانگر کنترل جدی مبادی ورودی استان است.

وی همچنین از همراهی مردم استان در خصوص کنترل شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد و گفت: خروجی از استان نیز به طور قابل توجهی کاهش یافته است و این امر نشان دهنده آن است که مردم در خانه‌های خود مانده و از ترددهای غیرضروری خودداری کرده‌اند.

نصیری تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری جزو استان‌های پیشرو در مبارزه با ویروس کرونا است و چنانچه تا ۲ هفته دیگر این روند تداوم یابد می‌توان به قطع شدن زنجیره شیوع این ویروس در استان کمک کرد و به وضعیت مناسب‌تری دست یابیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اصناف این استان تا پایان تعطیلات عید نوروز بسته هستند، افزود: تنها اصنافی که کالاهای اساسی مردم را عرضه می‌کنند باز بوده و به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

نصیری افزود: تمامی مهمانسراها، هتل‌ها، مراکز گردشگری و تفریحی استان تعطیل است و هیچ نوع خدمات‌رسانی از سوی این اصناف انجام نمی‌شود.

بر اساس آخرین گزارش های اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد،تاکنون ۷۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این استان شناسایی که تاکنون ۹ نفر جان خود را از دست داده و ۴۷ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند. 

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و لغو سفرهای غیرضروری و اجتماعات، نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1593023
ارسال نظر
نظرات