شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 23:55 منتشر شده در مورخ: 1399/01/04 شناسه خبر: 1593137
آخرین وضعیت امدادرسانی در پی سیلاب و آبگرفتگی؛

دو عضو یک خانواده رودانی همچنان مفقودند

دو عضو یک خانواده رودانی همچنان مفقودند
سلحشور گفت:در روز گذشته(سوم فروردین) در روستای تخت شهرستان بندرعباس دو نفر از اعضای یک خانواده درگیر سیل شدند و جان خود را از دست دادند همچنین در بخش آبنمای رودان نیز دو عضو یک خانواده به دلیل عدم توجه به هشدارها، درگیر سیل شده که همچنان مفقودند؛ لذا از همان لحظات اول امدادگران در منطقه در حال فعالیت و جستجو می باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: به دنبال وقوع بارندگی های شدید در ۲۴ساعت گذشته اکثر رودخانه‌های فصلی در استان طغیان کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان افزود:حوضه های آبریز دو سد مهم استقلال و شمیل در استان ‍سیلابی شدن و آب پشت سد ها از حد نرمال بالاتر رفت که باز شدن دریچه های سد ها را به دنبال داشت؛ این امر باعث شد که روستاهایی پایین دست سد ها دچار مخاطره شوند از این رو بلافاصله اقدامات لازم جهت امداد رسانی به اهالی منطقه انجام شد.

وی افزود: در روز گذشته(سوم فروردین) در روستای تخت شهرستان بندرعباس دو نفر از اعضای یک خانواده درگیر سیل شدند و جان خود را از دست دادند همچنین در بخش آبنمای رودان نیز دو عضو یک خانواده به دلیل عدم توجه به هشدارها، درگیر سیل شده که همچنان مفقودند؛ لذا از همان لحظات اول امدادگران در منطقه در حال فعالیت و جستجو می باشند.

سلحشور عنوان کرد:در ۲۴ ساعت گذشته چند مورد عملیات نجات توسط امدادگران صورت گرفته که در روستای خورگو در دو نوبت افرادی که دچار حادثه شده بودند، توسط امدادگران ما نجات یافتند همچنین نجاتگران جمعیت هلال احمر جان ۴نفر از افراد گرفتار در بندرعباس، کشار و خمیر را نجات دادند.

وی ادامه داد:در حال حاضر بسیاری از منازل روستاهای تمبک بالا و پایین در میناب دچار ابگرفتگی و تعدادی از اهالی در محاصره سیلاب قرار گرفتند که امدادهوایی صورت گرفته و امدادگران به منطقه اعزام شدند.

سلحشور تاکید کرد:جمعیت هلال احمر استان هرمزگان همواره در آمادگی کامل به سر می برد تا اثرات مخرب ناشی از بارندگی و‌سیلاب را کنترل کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان خاطرنشان کرد: از مردم عزیز استانمان خواهشمندیم تا به هشدارها توجه نموده و از قرارگیری در حاشیه رودخانه ها به جد خودداری کنند تا شاهد بروز حادثه نباشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1593137
ارسال نظر
نظرات