شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 01:49 منتشر شده در مورخ: 1399/01/05 شناسه خبر: 1593196

رکورد جدید ویروس کرونا در آمریکا؛ ۵۷۳ قربانی و بیش از ۴۱ هزار مبتلا/ جان باختن 860 نفر در فرانسه

رکورد جدید ویروس کرونا در آمریکا؛ ۵۷۳ قربانی و بیش از ۴۱ هزار مبتلا/ جان باختن 860 نفر در فرانسه
شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا شاهد افزایش چشمگیری بود با این حال وزارت بهداشت فرانسه هم از جان باختن ۱۸۶ مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دانشگاه جان هاپکینز آمریکا که آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را اعلام می‌کند از افزایش شمار قربانیان این ویروس در ایالات متحده خبر داد.

بر این اساس، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۴۱ هزار تن عبور کرد. همچنین ۵۷۳ نفر از بیماران تاکنون جان خود را از دست داده اند. ایالت های نیویورک، واشنگتن و کالیفرنیا بیشترین قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا را دارند. 

آندریو کومو، فرماندار ایالت نیویورک در رابطه با شیوع گسترده کرونا در این ایالت گفت: «۵۷۰۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، طی یک روز اخیر در ایالت نیویورک ثبت شده است».

او در رابطه با آخرین آمار مربوط به این ویروس در ایالت نیویورک گفت: «تاکنون ۲۰۸۷۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در ایالت کرونا تایید شده است».

از این موارد، ۱۳ درصد نیاز به مراقبت در بیمارستان دارند و از میان حدود یک چهارم  تحت مراقبت‌های ویژه هستند. تاکنون  ۱۵۷ مبتلا به ویروس کرونا در ایالت نیویورک جان خود را از دست داده‌اند.

فرماندار نیویورک همچنین از بیمارستان‌ها درخواست کرده که سعی کنند تا ظرفیت تخت‌‌های بیمارستان‌ها را دو برابر کنند. 

پیش از این فرماندار ایالت نیویورک ضمن انتقاد شدید از مدیریت ترامپ درباره شیوع ویروس کرونا، گفته بود که نمی‌داند در کاخ سفید چه می‌گذرد.

جان باختن ۱۸۶ مبتلای دیگر به کرونا در فرانسه

به گزارش گاردین، اولیویر وران، وزیر بهداشت فرانسه نیز روز دوشنبه از جان باختن  ۱۸۶ نفر دیگر دراین کشور طی یک روز اخیر خبر داد. آمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا تا امروز به ۸۶۰ نفر رسیده است.

در این کشور ۱۹ هزار و ۸۵۶ نفر نیز به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

پارلمان فرانسه با بحرانی شدن شرایط در این کشور، با اعلام وضعیت اضطراری بهداشتی آن هم برای دو ماه موافقت کرد. غرب اروپا و آمریکا اکنون تبدیل به کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در جهان شده است. 

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1593196
ارسال نظر
نظرات