شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1399/01/05 شناسه خبر: 1593304
رئیس اتحادیه مرغ‌ فروشان بجنورد خبر داد؛

کرونا قیمت مرغ را پایین آورد/لزوم ورود پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ مازاد

کرونا قیمت مرغ را پایین آورد/لزوم ورود پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ مازاد
رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد گفت: در شهرستان بجنورد قیمت مرغ گرم با کاهش قیمت دو هزار و 200 از قیمت 12 هزار و 900 تومان در هر کیلو به 10 هزار و 700 تومان در هر کیلو رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین قاسم زاده، رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد در گفت و گو با عصر اترک در این باره اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا ویروس و تعطیلی رستوران ها و کباب پزی ها وضعیت عرضه و تقاضای بازار را تحت تاثیر قرار داده و در همین راستا، قیمت مرغ گرم تا دو هزار و 200 تومان کاهش یافته است.

قاسم زاده گفت: در حال حاضر در حالی بازار شهرستان بجنورد با ورود مرغ های گرم تولید شده در مرغداری های استان مواجه شده که بازار با افت شدید تقاضا روبرو است.

وی خاطر نشان کرد: میزان مصرف مرغ در شهرستان بجنورد در شرایط عادی 30 تن و در ایام نوروزهای گذشته نیز 40 تا 50 تن بوده و این در حالی است که طی چند روز گذشته ( در نوروز 99 ) تقاضای مصرف مرغ در این شهرستان به نصف کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ ‌فروشان و قصابان بجنورد خواستار شد: سازمان های صمت، جهاد کشاورزی همچنین شرکت پشتیبانی امور دام استان نسبت به خرید مرغ مازاد تولید شده در استان ورود کنند تا مرغداران استان ضرر نکنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1593304
ارسال نظر
نظرات