شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 22:34 منتشر شده در مورخ: 1399/01/05 شناسه خبر: 1593445
استاندار آذربایجان‌غربی مطرح کرد؛

اهدای ۲۰۰ هزار ماسک از گوانگجوی چین به آذربایجان‌غربی/ فرمانداران موظف به همکاری در رزمایش دفاع بیولوژیک سپاه هستند

اهدای ۲۰۰ هزار ماسک از گوانگجوی چین به آذربایجان‌غربی/ فرمانداران موظف به همکاری در رزمایش دفاع بیولوژیک سپاه هستند
استاندار آذربایجان‌غربی، از اهدای ۲۰۰ هزار ماسک از سوی گوانگجوی چین به این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، محمدمهدی شهریاری شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا، اظهار داشت: سرکنسول ایران در گوانگجوی چین ۲۰۰ هزار ماسک به استان اهدا کرد که این محموله روز گذشته به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل شد.

وی، ضمن قدردانی از تلاش مردم و سازمان‌های مردم در همراهی با کادر درمانی و مسئولین، افزود: این ایثار و همدلی شکل گرفته جای قدردانی دارد.
استاندار آذربایجان‌غربی، با اشاره به برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک سپاه از فردا در سراسر استان، به فرمانداران و مدیران دستور داد تا نهایت همکاری و همراهی را با این رزمایش که نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا خواهد داشت به عمل آورند.
وی، در خصوص تدفین متوفیان کرونا، بیان داشت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، تدفین متوفیان کرونا بر اساس پروتکل های بهداشتی و فتوای مقام معظم رهبری انجام می‌پذیرد.
شهریاری، با اشاره به وضعیت مطلوب اقلام بهداشتی در استان، به متولیان امر دستور داد تا این اقلام در روستاها و کارخانجات نیز توزیع شود.
وی، با اشاره به بی توجهی برخی از افراد در روزهای گذشته به عدم اجرای ترددهای غیرضروری به ویژه حضور در مراکز تفریحی و تجمعی، گفت: فرمانداران موظف هستند تا نسبت به نظارت بر ممنوعیت تجمع مردم در مراکز تفریحی اهتمام جدی داشته باشند و هرگونه کوتاهی در این زمینه تخلف محسوب می‌شود.
استاندار آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه ۸۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش بسیج ملی غربالگری کرونا قرار گرفته، خاطرنشان کرد: در این خصوص استان در رتبه نخست کشوری قرار دارد.
وی، با بیان اینکه برای ثمربخشی بیشتر طرح غربالگری کرونا باید از طریق داده‌های مخابراتی مکان‌هایی که افراد مبتلا تردد داشته‌اند شناسایی و ایزوله شوند، گفت: این طرح می‌تواند از استان شروع و به عنوان الگو در کشور مطرح شود تا زنجیره انتقال ویروس به طور کامل قطع شود.
شهریاری، به فعالیت ادارات تا ۱۵ فروردین نیز اشاره کرد و گفت: به غیر از مشاغل ضروری که این افراد هم بصورت شیفتی در محل کار حاضر می‌شوند، مابقی ادارات و دستگاه‌های اجرایی از ۵ تا ۱۰ درصد نیروها به صورت گردشی استفاده کنند و نیروهایی که ضرورتی به حضورشان نیست در محل کار حاضر نشوند.
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1593445
ارسال نظر
نظرات