شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1399/01/06 شناسه خبر: 1593501
امام جمعه سربیشه:

چرخ صنایع داخلی با حمایت از کالای ایرانی می‌چرخد/ مقابله با قاچاق کالا و واردات بی‌رویه راه رسیدن به جهش تولید

چرخ صنایع داخلی با حمایت از کالای ایرانی می‌چرخد/ مقابله با قاچاق کالا و واردات بی‌رویه راه رسیدن به جهش تولید
حجت‌الاسلام نجمی پور گفت: چرخ صنایع داخلی با حمایت از کالای ایرانی می‌چرخد و باید برای جوانان اشتغال ایجاد شود تا زمینه برای ازدواج آن‌ها نیز فراهم شود و چرخه معیوبی در کشور اتفاق نیافتد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین احمد نجمی‌پور امام جمعه سربیشه در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص شعار سال 1399، اظهار کرد: نامگذاری شعار سال بر اساس ضرورت‌های کشور و با نگاه به مسائل اقتصادی کشور طراحی می‌شود.

 
وی افزود: فلسفه نامگذاری سال‌ها از ابتکارات مقام معظم رهبری است که از دهه هفتاد شروع شده و این نامگذاری نشان‌دهنده شناخت عمیق ایشان از نیازها و ضرورت‌های کشور است.
 
امام جمعه سربیشه با طرح این سؤال که چه میزان به شعار سال عمل شده است؟ عنوان کرد: بسیاری از افراد که ادعای حمایت از کالای ایرانی دارند اما در عمل از کالای خارجی استفاده می‌کنند این نشان می‌دهد در عمل به شعارهای سال موفق نبوده‌ایم.
 
حجت‌الاسلام نجمی‌پور ادامه داد: اگر از کالای ایرانی استفاده کنیم زمینه برای اشتغال نیز فراهم می‌شود بنابراین شعار سال صرف این‌که در سربرگ ادارات باشد نیست بلکه باید عملیاتی شود و همه نهادها و مردم باید از شعار سال حمایت و به آن عمل کنند.
 
وی تأکید کرد: راه عمل به شعار سال، مقابله با قاچاق کالا و واردات بی‌رویه کالای خارجی است.
 
امام جمعه سربیشه گفت: اگر تولیدکنندگان داخلی کالای با کیفیت تولید کنند قطعا مصرف کننده نیز به آن گرایش پیدا می‌کند.
 
حجت‌الاسلام نجمی‌پور تصریح کرد: چرخ صنایع داخلی با حمایت از کالای ایرانی می‌چرخد و باید برای جوانان اشتغال ایجاد شود تا زمینه برای ازدواج آن‌ها نیز فراهم شود و چرخه معیوبی در کشور اتفاق نیافتد.
 
وی متذکر شد: اگر رفاه یک خانواده ایرانی را بهبود بخشیم و به شعار سال عمل کنیم و فقر و بیکاری در جامعه وجود نداشته باشد آن‌گاه تحریم دشمن نیز تأثیر زیادی نخواهد داشت و آثار مخرب فرهنگی از بین می‌رود و عدالت اتفاق می‌افتد.
 
امام جمعه سربیشه بیان کرد: دولت و همه ملت باید به شعار سال توجه کنند و شعار سال را به عنوان یک اصل کارشناسی شده نقشه راه خود قرار دهند.
 
حجت‌الاسلام نجمی‌پور به افزایش کیفیت و رقابت‌پذیری محصولات اشاره و عنوان کرد: استان خراسان جنوبی با محصولاتی چون عناب و زعفران باید با دنیا رقابت کند اما باید در ابتدا کیفیت را بالا برد.
 
وی ادامه داد: همچنین بحث فراوری محصولات در استان بسیار مهم است؛ چرا باید زعفران استان ما را کشورهای دیگر فراوری کنند و به چندین برابر قیمت به فروش برسانند؟
 
امام جمعه سربیشه گفت: باید به تولیدات داخل کشور و استان توجه ویژه‌ای شود و مسئولان نیز حمایت کنند چراکه وقتی کیفیت محصولات بالا رود علاوه بر مصرف کننده داخلی مصرف کننده خارجی نیز پیدا می‌کند.
 
حجت‌الاسلام نجمی‌پور تصریح کرد: مهمترین عامل اجرای رونق تولید در کشور این است که باید شعار سال باور همه باشد و بستر تولید کالای ایرانی فراهم شود و مانع خروج ارز برای خرید کالای خارجی شود چراکه اگر اشتغال در کشور احیا شود بسیاری از معضلات نیز حل می‌شود.
 
‌انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1593501
ارسال نظر
نظرات