شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:33 منتشر شده در مورخ: 1399/01/06 شناسه خبر: 1593664
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد؛

فوتی های کرونا در خراسان شمالی به ۲۴ نفر رسید/ افزایش ابتلا به ۲۳۲ نفر

فوتی های کرونا در خراسان شمالی به ۲۴ نفر رسید/ افزایش ابتلا به ۲۳۲ نفر
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر ششم فروردین، 232 نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و متاسفانه تعداد آمار فوتی ها نیز به 24 نفر افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید احمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با عصراترک، در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان ها نیز اظهار داشت: در شهرستان های بجنورد 117 نفر، شیروان 18 نفر، فاروج 7  نفر، مانه و سملقان 15 نفر، جاجرم 11 نفر، گرمه 9 نفر، راز و جرگلان 4 نفر و اسفراین 51 نفر بطور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند.️

وی با اشاره شرایط بوجود آمده هشدار داد : انجام دید و بازدید های مرسوم در آیین نوروز باعث گسترش شدید ویروس کرونا می شود، لذا اگر مردم جان خود و عزیزانشان برایشان اهمیت دارد، قرنطیه خانگی موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس است.

وی تاکید کرد: یکی از خطرناک ترین اقدامات در این ایام رفتن به سفرهای غیرضروری بخصوص به استان های درگیر با این بیماری است.

این مقام مسئول همچنین با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون 147 نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی مرخص شده اند.

هاشمی با اشاره به استقرار تیم های تب سنجی و غربالگری در مبادی ورودی استان یادآور شد: تاکنون بیش از 170 هزار نفر در این ایستگاه ها مورد تب سنجی و غربالگری قرار گرفته اند.

وی افزود: آزمایش 344 نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون 112 بیمار مشکوک به ابتلا به کووید 19 در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

هاشمی گفت: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سر و صورت بخصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1593664
ارسال نظر
نظرات