شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:05 منتشر شده در مورخ: 1399/01/07 شناسه خبر: 1593913

جهاد کشاورزی خراسان شمالی برای خرید مرغ تولیدی استان اعلام آمادگی کرد

جهاد کشاورزی خراسان شمالی برای خرید مرغ تولیدی استان اعلام آمادگی کرد
سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی برای خرید مرغ تولید شده در مرغداری های استان به منظور جلوگیری از زیان مرغداران استان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالله یوسفی، رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در گفت و گو با عصر اترک در این باره اظهار کرد: کاهش مصرف مرغ در استان به عللی از جمله تعطیلی رستوران‌ها و مراکز اقامتی موجب شد که قیمت مرغ زنده با افت شدیدی روبرو شود.

یوسفی گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده از هشت هزار و 300 و هشت هزار و 400 تومان در پایان سال 98 به شش هزار و 800 تومان و هفت هزار تومان رسید.

وی عنوان کرد: این سازمان برای جلوگیری از ضرر مرغداران استان با شرکت پشتیبانی امور دام استان هماهنگی لازم مبنی بر خرید گوشت مرغ تولیدی از مرغداری های استان با قیمت مصوب 12 هزار و 700 تومان در هر کیلو را انجام داد.

وی تصریح کرد: این تصمیم به اتحادیه مرغداران استان اعلام شده است تا در زمینه تحویل گوشت مرغ به شرکت پشتیبانی امور دام استان اقدامات انجام شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی همچنین خاطرنشان کرد: سال گذشته 9 میلیون و 983 هزار و 48 قطعه جوجه ریزی در واحدهای صنعتی پرورش طیور در خراسان شمالی انجام شد که از این میزان جوجه ریزی 16 هزار و 32 تن گوشت مرغ تولید شد.

یوسفی افزود: این میزان تولید گوشت مرغ گرم در استان طی سال 98 در مقایسه با سال 97، 24 درصد رشد داشته است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1593913
ارسال نظر
نظرات