شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:46 منتشر شده در مورخ: 1399/01/07 شناسه خبر: 1593919
غربت، چه زمانی از مزار شهدای گمنام رخت برمی‌بندد؟

گمنام در سومار و شرق بصره؛ گمنام‌تر در سمنان!

گمنام در سومار و شرق بصره؛ گمنام‌تر در سمنان!
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان گفت: شهرداری قول داده بود که بلافاصله پس از تدفین شهدای گمنام، اقدام به ساخت یادمان کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش خبرنگار مرآت، 271 روز قبل، میهمانانی به سمنان فراخوانده شدند که از ارجشان هرچه بنویسیم کم است و از غربتشان هم؛ دو جوان 18 و 19 ساله که یکی نامش را در شرق بصره جا گذاشت و دیگری در سومار؛ یکی در عملیات رمضان و یکی در عملیات مسلم‌بن‌عقیل. و از آن پس هردو عبدالله شدند و فرزند روح‌الله.

مجاهدان تفحص«میان خاک سر آسمان درآوردند» و این دو جوان را کیلومترها دورتر از این‌جا، یافتند و در موسم خرماپزان به سمنان آوردند و ما جایی در ارتفاع -که به آسمان نزدیک‌تر باشد و از شهرِ آدم‌ها دورتر- به خاکشان سپردیم. قرار بود یادمانی برایشان و سایه‌بانی برای مردم ساخته شود اما هنوز از پس 271 روز چنان‌که شایسته است میزبانشان نبوده‌ایم و این واجبِ کفایی معرفتی را وانهاده‌ایم! گمنام بودند در سومار و بصره و گویی گمنام‌تر شده‌اند در سمنان! خدایمان بیامرزد!

ظاهرا شهرداری پیش‌تر وعده کرده بود که تا پایان شهریور یادمانی برای این دو جوانِ میهمان بسازد اما... اما اکنون این دو جوان حتی سنگی بر مزارشان نیست! صدالبته این فرزندان روح‌الله به یادمانِ ما نیازی ندارند؛ این ماییم که به ابراز ارادت به این جوانان که دو عمودند از خیمه برافراشته ایران، محتاجیم.

الغرض؛ هفته قبل، این پرسش را با سرهنگ سلامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در میان نهادیم که «غربت، چه زمانی از مزار شهدای گمنام رخت برخواهد بست؟» و اکنون پاسخ ایشان را می‌خوانید:

«درخواست‌کننده اصلی برای دفن شهدای گمنام، سپاه استان در زمان سردار حسن‌زاده بود. آن‌ها از ما درخواست کردند و شهرداری هم با توجه به ضرورت‌هایی که وجود داشت، قول داد که بلافاصله یادمان را بسازد. اخیرا هم در سپاه شهرستان سمنان جلسه‌ای تشکیل شد و نماینده بنیاد هم در آن جلسه حضور داشت و مقرر شد که هیأت امنای مزار شهدا را در ده‌پانزده‌روزه بعد از تعطیلات تعیین کنیم.»

سرهنگ سلامی ادامه می‌دهد:«بعضی از عزیزان پیگیر شدند که داوطلبانه کارها را به انجام برسانند، شهرداری هم قول داده که حداکثر مساعدت را داشته باشد. عملا باید شهرداری کار عمرانی را انجام بدهد. ما هم قول دادیم که نقشه یادمان را تا پایان فروردین‌ماه به دوستانمان در شهرداری برسانیم. با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد، پیش‌بینی من این است که کار ساخت یادمان تا هفته دفاع مقدس طول بکشد.»

امید می‌رود که این وعده به سرانجام برسد. مسئولان امر اگر در این مسیر با دشواری روبرو شدند، دست یاری به سوی مردم دراز کنند تا مردم دست‌بکار شوند و پروانه‌وار گرد این دو جوان بگردند...

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1593919
ارسال نظر
نظرات