شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 13:13 منتشر شده در مورخ: 1399/01/07 شناسه خبر: 1593921
مدیرکل انتقال خون استان زنجان:

هیچ بیماری در زنجان با کمبود خون مواجه نشده است

هیچ بیماری در زنجان با کمبود خون مواجه نشده است
سیامک اسدی، مدیرکل انتقال خون استان زنجان گفت: تا به امروز در استان زنجان هیچ بیماری با کمبود خون مواجه نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیامک اسدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: نیاز به خون و فرآورده‌های خونی نیاز دائمی و همیشگی بوده و منحصر به زمان خاصی نیست.

 
وی با بیان اینکه با شیوع بیماری کووید 19 تعداد مراجعه کنندگان به مراکز انتقال خون کمتر شده است، افزود: برای این منظور از مردم درخواست داریم تنها برای کارهای ضروری از جمله اهدای خون از منازل خود خارج شوند.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کووید 19 نباید موجب غفلت از بیماران سرطانی، تصادفی، تالاسمی و دیگر بیمارانی که حیاتشان وابسته به تامین فرآورده‌های خونی سالم است، شود.
 
مدیرکل انتقال خون استان زنجان ادامه داد: درخواست داریم از جوانانی که شرایط اهدای خون دارند نسبت به اهدای خون اقدام کنند.
 
اسدی با بیان اینکه اقدامات حفاظتی و بهداشتی در مراکز خون دهی در حداکثر ممکن بوده و از لوازم یکبار مصرف استفاده می‌شود، افزود: این مراکز در چندین نوبت در روز ضد عفونی می‌شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: پرسنل این مجموعه کمترین تماس را با مراجعه کنندگان داشته و دستورالعمل‌های فنی ابلاغ شده را رعایت می‌کنند.
 
این مسئول از تشدید ضد عفونی مراکز انتقال خون خبر داد و گفت: انتقال کووید 19 از طریق خون منتفی است و مردم به راحتی می توانند در این زمینه اقدام کنند.
 
مدیرکل انتقال خون استان زنجان ادامه داد: فقط از افرادی که دارای علائم آنفولانزا و سرماخوردگی هستند درخواست می‌کنیم یک ماه اهدای خون را به تعویق اندازند.
 
 اسدی بیان داشت: افرادی که یکی از افراد اعضای خانواده آنها به این بیماری مبتلا شده است می‌توانند خون دهی را یک ماه به تعویق انداخته و اگر خودشان به این بیماری مبتلا شده یک ماه پس از بهبود کامل، خون اهدا کنند.
 
وی با بیان اینکه تب مراجعه کنندگان در هنگام ورود چک  و افراد مشکوک وارد چرخه اهدا نمی‌شوند، افزود: افراد 18 تا 60 سال می‌توانند خون اهدا کنند.
 
این مسئول با تقدیر از شهروندان سخاوتمند زنجانی که در روزهای اخیر خون اهدا کردند، گفت: تا به امروز در استان زنجان هیچ بیماری با کمبود خون مواجه نشده است و شرایط بحرانی نداریم اما پیش‌بینی بحران را می‌کنیم و باید آماده باشیم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1593921
ارسال نظر
نظرات