شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 18:23 منتشر شده در مورخ: 1399/01/08 شناسه خبر: 1594341
در توییتی؛

ظریف خطاب به مقامات آمریکا: هموطنان ما را آزاد کنید

ظریف خطاب به مقامات آمریکا: هموطنان ما را آزاد کنید
وزیر خارجه کشورمان گفت: ایالات متحده چندین دانشمند ایرانی را بدون هیچ اتهامی و یا با اتهامات ساختگی تحریمی به گروگان گرفته و آنها را آزاد نمی‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران امروز با اشاره به مصاحبه یک دانشمند ایرانی زندانی با روزنامه گاردین در توئیتی خطاب به مقامات آمریکایی نوشت: «ایالات متحده، چندین دانشمند ایرانی را بدون هیچ اتهامی و یا با اتهامات ساختگی تحریمی، به گروگان گرفته و آنها را آزاد نمی‌کند؛ حتی در شرایطی که دادگاههای خودش این اتهامات پوچ را رد کرده‌اند. ایالات متحده حتی از دادن مرخصی درمانی به افراد بیگناهی که در دوره شیوع کرونا در زندان‌هایی دهشتناک زندانی شده‌اند، خودداری می‌کند. هموطنان ما را آزاد کنید.»

سیروس عسگری دانشمند ایرانی که علی‌رغم تبرئه شدن از نقض تحریم‌های ایران در دادگاه آمریکا، هنوز در بازداشتگاه به سر می‌برد، به روزنامه گاردین گفته که مأموران آمریکایی از ارائه ماسک و مواد ضد عفونی‌کننده به زندانی‌ها امتناع می‌کنند.

وی‌ضمن اشاره به وضعیت آلوده و پر ازدحام بازداشتگاه‌های «پلیس مهاجرت و گمرک ایالات متحده»، عنوان کرده که مأموران این سازمان تقریبا هیچ اقدامی برای مقابله با شیوع ویروس «کووید۱۹» در این مکان‌ها انجام نمی‌دهند و بیماران مبتلا را به حال خودشان رها می‌کنند تا بمیرند.

گفتنی است آمریکا در حالی از دادن مرخصی به زندانیان ایرانی آن هم در شرایط شیوع کرونا امتناع می کند که ایران اخیرا به «مایکل وایت» تبعه آمریکایی زندانی در ایران مرخصی داد.

 

انتهای پیام/

 
 
https://www.dana.ir/1594341
ارسال نظر
نظرات