شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 20:02 منتشر شده در مورخ: 1399/01/08 شناسه خبر: 1594348
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:

تحقق «جهش تولید» باید رویکرد همه مردم و مسئولان و تولیدگران باشد/ بودجه و سیاست کشور نباید بر اساس نفت تنظیم شود

تحقق «جهش تولید» باید رویکرد همه مردم و مسئولان و تولیدگران باشد/ بودجه و سیاست کشور نباید بر اساس نفت تنظیم شود
امام جمعه بجنورد گفت: امسال باید هم مردم و مولدان و هم مسئولین و مدیران ما جهش تولید را جدی‌تر بگیرند، همچنین بانک‌ها تسهیلات بیشتر و بهتری را در اختیار تولیدکنندگان قرار داده و راه‌های سرمایه‌گذاری را تسهیل بکنند و درمجموع همه برای جهش تولید فعالیت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی امروز هشتم فروردین‌ماه، در خطبه‌های مجازی نماز جمعه بجنورد، با تبریک حلول ماه شعبان، اظهار کرد: شعبان، ماه پربرکت، پر میمنت و پر خیر و برکتی است و همه باید از این فرصت ویژه معنوی نهایت استفاده را ببریم.

وی با بیان اینکه این ماه چند اسم و لقب دارد، افزود: یکی از نام‌های این ماه شعبان است که به معنای شعبه شعبه شدن رحمت‌های الهی است؛ زیرا در این ماه خداوند رحمت‌های ویژه‌ای برای مردم در نظر گرفته و شعبه‌هایی از رحمت الهی به‌سوی مردم سرازیر می‌شود.

آیت الله یعقوبی اضافه کرد: یک نام دیگر این ماه جیران به معنای همسایه است، زیرا ماه شعبان مقدمه و دیواربه‌دیوار ماه رمضان بوده و انسان را برای ورود به ماه رمضان مهیا می‌کند.

 

شعبان موعد نزول شعبات ویژه رحمت الهی بر بندگان است

وی با بیان اینکه سومین نام این ماه غفران است، خاطرنشان کرد: شعبان ماهی است که خداوند در آن به‌وسیله استغفار و انابه بندگان، آن‌ها را می‌بخشد؛ یعنی بخشش گناه در این ماه بیشتر از ماه‌های دیگر است، ازاین‌رو گفته‌اند در این ماه استغفرالله بیشتر بگویید.

آیت الله یعقوبی اضافه کرد: یکی دیگر از اسامی این ماه، شفاعت است؛ چراکه خداوند در این ماه به پیامبر (ص) اجازه داده که واسطه شفاعت امت خود شود.

وی با بیان اینکه بر این اساس باید بکوشیم در این ماه بیش از سایر ایام صلوات بر محمد و آل محمد (ص) بفرستیم، افزود: امام صادق (ع) می‌فرمایند: «و اکثروا فی شعبان الصلاة علی نبیکم و اهله» و تأکید دارند که در ماه شعبان بر پیامبر و اهل بیتش بسیار صلوات و درود بفرستید.

آیت الله یعقوبی اظهار کرد: سعی کنیم در این ماه در ذکر الهی زندگی کرده و صلوات و دعاهای مأثوره را فراموش نکنیم؛ زیرا این دعاها و صلوات‌ها هم سیئات ما را پاک کرده و هم درجات ما را بالا می‌برد.

 

 

12 فروردین از اعیاد بزرگ کشور است

امام‌جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی، اظهار کرد: در هفته آینده روز بزرگ و عید والایی به نام روز تأسیس نظام جمهوری اسلامی داریم.

وی افزود: مردم ما 41 سال پیش در چنین روزی به دستور امام راحل به سر صندوق‌ها رفته و بیش از 98 درصد از مردم به جمهوری اسلامی «آری» گفتند و امام (ره) پس از اعلام نتایج فرمودند این عید بزرگ ما است.

آیت الله یعقوبی با بیان اینکه دوازدهم فروردین یکی از اعیاد بزرگ کشور ما است، گفت: دوازدهم فروردین روزی است که کشور ما رسماً نظام شاهنشاهی را کنار زد و با رأی و حضور مردم نظام جمهوری اسلامی تأسیس شد.

وی اظهار کرد: در حقیقت جمهوری اسلامی عبارتی است که از دو محور دین و مردم یا دین‌سالاری و مردم‌سالاری تشکیل شده و این عبارت جامع همه ارزش‌های انسانی و اسلامی است، ازاین‌رو باید گفت هدیه امام (ره) به ملت ما این بود که «جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر».

آیت الله یعقوبی در ادامه با اشاره به اینکه امام باقر (ع) در حدیثی می‌فرماید: عید ما روزی است که رهبری و حاکمیت دینی زیر نظر ما باشد، گفت: امروز الحمدالله آرزوی امام باقر (ع) برآورده شده و ما زیر پرچم اسلام زندگی می‌کنیم.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: افتخار می‌کنیم که در بین این همه کشور، ما کشوری اسلامی داریم که قانون، رهبر، مردم و تمام شئون آن اسلامی است. این‌ها از عنایات خداوند است که باید قدر آن را بدانیم و شکرگزار این نعمت بزرگ باشیم.

 

بودجه و سیاست کشور نباید بر اساس نفت تنظیم شود

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار سال، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی فرمودند که امسال سال جهش تولید است که تحقق این مهم باید اولویت همه مردم و مسئولان باشد.

وی افزود: شما ببینید مقام معظم رهبری به‌عنوان رهبر جامعه اسلامی و یک عالم دینی و فقیه چقدر برای کشور مستقل و خودکفا و دارای اقتصاد مقاومتی دل می‌سوزانند.

آیت الله یعقوبی گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند ما باید از نفت جدا بشویم، نفت ما را بیچاره می‌کند زیرا پشت آن سیاست خوابیده است، دشمنان از قِبَل نفت ما را ذلیل و محاصره کرده و مورد تهدید قرار می‌دهند و فشار اقتصادی وارد می‌کنند.

وی ادامه داد: ازاین‌رو باید کم‌کم خود را از نفت جدا کرده و سیاست و بودجه خود را بر اساس نفت تنظیم نکنیم؛ زیرا نفت وابستگی و ذلت می‌آورد، قیمت آن پایین و بالا دارد و اقتصاد را متزلزل می‌کند در حالی که ما باید کاری کنیم اقتصاد ما مقاوم شده و قوام اقتصادی پیدا کنیم.

آیت الله یعقوبی اضافه کرد: لذا اگر چندین سال است مقام معظم رهبری سال‌ها را به عناوین اقتصادی نام‌گذاری می‌کنند به این دلیل است که ایشان نگاه عمیقی دارند و می‌خواهند بالاخره در این کشور کاری شود که وابستگی‌های ما به نفت کم شده و خودکفا شویم، روی پای خود بایستیم و اقتصاد ما پویا شود.

 

 

 

وی تصریح کرد: ازاین‌رو مقام معظم رهبری یک سال را سال تولید ملی نام‌گذاری کردند، سال بعد سال حمایت از کالای ایران نام‌گذاری شد، سال بعد را سال رونق تولید نام نهادند و امسال یک قدم جلوتر گذاشته و فرمودند سال جهش تولید؛ یعنی همان رونق سال گذشته را با چند گام پیشرفته‌تر در کیفیت و کمیت ادامه دهیم.

آیت الله یعقوبی افزود: اگر اقتصاد ما قوی باشد ایران ما قوی و قدرتمند خواهد شد و ایران قوی یعنی ایران مولد در همه زمینه‌ها. دنیا از ایران قوی در هراس بوده و ناراحت است؛ لذا مقام معظم رهبری فرمودند ما هر چه تلاش کنیم که قدرت خود را افزایش دهیم دشمن از ما بیشتر در هراس خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا حتی تولیدات انسانی ما هم باید افزایش یابد، باید زاد و ولد در کشور بیشتر شود، دشمنان از یک کشور پرجمعیت و پرقدرت می‌ترسند؛ زیرا جمعیت قدرت می‌آورد.

آیت الله یعقوبی گفت: بر این اساس امسال باید هم مردم و مولدان و هم مسئولین و مدیران ما جهش تولید را جدی‌تر بگیرند، همچنین بانک‌ها تسهیلات بیشتر و بهتری را در اختیار تولیدکنندگان قرار داده و راه‌های سرمایه‌گذاری را تسهیل بکنند و درمجموع همه برای جهش تولید فعالیت کنند.

وی با تأکید بر تسهیل بیشتر سرمایه‌گذاری در استان و کشور، اظهار کرد: اگر یک تولیدگر و سرمایه‌گذار را به این‌ور و آن پاس داده و خسته کنیم از سرمایه‌گذاری و تولید منصرف شده و از سرمایه‌اش سودی نصیب کشور نمی‌شود؛ ازاین‌رو باید امور مربوط به سرمایه‌گذاری را آسان کنیم تا جهش تولید در کشور ما پا بگیرد.

تبریک اعیاد شعبانیه ازجمله میلاد امام حسین (ع)، ولادت حضرت عباس (ع) و سالروز میلاد امام سجاد (ع) از دیگر مواردی بود که امام‌جمعه بجنورد در خطبه‌های مجازی این هفته مطرح کرد.

 

انتهای پیام/ ر

https://www.dana.ir/1594348
ارسال نظر
نظرات