شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:58 منتشر شده در مورخ: 1399/01/09 شناسه خبر: 1594415
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

تحقق «جهش تولید» با تلاش مسئولین، فعالان اقتصادی و مردم

تحقق «جهش تولید» با تلاش مسئولین، فعالان اقتصادی و مردم
کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پس از تبیین شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، کمیسیون ویژه ای در مجلس در راستای حمایت از تولید، تشکیل خواهد شد تا تصمیمات لازم در راستای تحقق شعار سال اتخاذ شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص راهکارهای عملی شدن شعار سال ۱۳۹۹ یعنی جهش تولید، گفت: قطعا باید در سه حوزه مسئولین، فعالان اقتصادی و مردم فعالیت هایی صورت بگیرد.

کریمی ادامه داد: حوزه اول مسئولین هستند که شامل دولت، مجلس و قوه قضائیه می شود. در این حوزه اگر نیاز به بازنگری قوانین، تسهیل فعالیت های اقتصادی، ارائه راهکارهایی جهت بهبود فضای کسب و کار و ... باشد باید توسط مسئولین صورت پذیرد. همچنین تامین مالی سرمایه گذاری های جدید می تواند با سرازیر کردن حجم عظیمی از نقدینگی کشور به سوی تولید صورت پذیرد که نیاز به تلاش مسئولین امر دارد.

وی افزود: حوزه دوم که فعالان اقتصادی هستند باید با جدیت بیشتری به میدان آمده و با حفظ و افزایش انگیزه های خود برای انجام و تکمیل سرمایه گذاری ها اقدام کنند. همچنین ارتقاء کیفیت کالاهای تولید داخل چه برای مصرف در بازار داخلی و چه برای صادرات از دیگر وظایف فعالان اقتصادی است که نیاز به تلاش دوچندان آنان دارد.

نماینده مردم اراک در مجلس دهم اضافه کرد: مردم هم که ضلع دیگر تحقق شعار جهش تولید هستند باید با استفاده از کالای ایرانی و جلوگیری از خرید کالاهای غیرقانونی و قاچاق، حمایت عملی خود از تولیدات داخل کشور را نشان دهند.

وی گفت: لذا اگر تلاش ها در سه حوزه ذکر شده با جدیت دنبال شود امید می رود تا دست به دست هم داده و بتوان جهش تولید را به مرحله عمل رساند. واضح است که اگر این مهم عملی شود معضلات اقتصادی مانند بیکاری و تورم و ... از بین خواهد رفت و می توان وابستگی کشور به منابع نفتی را از بین برد.

کریمی با اشاره به تشکیل کمیسیون ویژه حمایت از تولید پس از سخنان مقام معظم رهبری در آغاز سال، گفت: پس از تشکیل این کمیسیون از نمایندگان خواسته شده تا نقطه نظراتشان جهت حمایت حداکثری از تولید را بیان کنند تا تصمیمات لازم در این خصوص حتی با دو فوریت، گرفته شود.

وی اضافه کرد: اگر دولت بررسی های اساسی انجام دهد و نیازمندی های لازم برای اصلاح قوانین دست و پا گیر در حوزه تولید را به مجلس به صورت لایحه ارسال کند، می تواند بسیار کارگشا باشد. نمایندگان مجلس نیز آمادگی کامل دارند تا اصلاحات لازم را در این خصوص انجام دهند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1594415
ارسال نظر
نظرات