شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:02 منتشر شده در مورخ: 1399/01/09 شناسه خبر: 1594444
تولیدکننده بیجاری مطرح کرد؛

محقق شدن جهش تولید با حذف قوانین دست‌و‌پاگیر اداری

محقق شدن جهش تولید با حذف قوانین دست‌و‌پاگیر اداری
یکی از تولید کنندگان بیجاری با بیان اینکه جهش تولید همان رونق تولید است از مسوولان خواست با برداشتن قوانین دست و پا گیر اداری از تولید کنندگان حمایت بیشتری داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، از سال ۱۳۷۸ رهبر معظم انقلاب در تبریک سال نو به فراخور شرایط زمانی و با توجه به اقتضائات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بر یک موضوع خاص تاکید ویژه دارند و مردم و مسوولان را به اجرای آن فرا می خوانند.

 چندین سال پیاپی رهبر معظم انقلاب به مسائل اقتصادی مملکت توجه ویژه دارند و سال ۱۳۹۹ هم در ادامه سالهای قبل به نام سال جهش تولید نامگذاری شده است.  

رویکرد هوشمندانه و تدبیر سازنده رهبر معظم انقلاب در حمایت از تولید ملی و محصولات داخلی در شرایط حساس اقتصادی کنونی کشورمان حاکی از اهمیت و ضرورت توجه همه جانبه به این اصل مهم و یک عزم ملی جدی در این راستاست. 

موضوعی که پرداختن به آن نیاز اساسی کشور در حل معضلات اقتصادی حال حاضر جامعه است.  

شهرک صنعتی شهرستان بیجار که 42 واحد تولیدی در آن احداث شده و از این تعداد 29 واحد تولیدی دارای پروانه است که 12 واحد آن فعال و نیمه فعال است که نقش مهمی در تولید شهرستان دارد.

بسیاری از جوانان شهرستان بیجار با توجه به مشکلات فراوان و برای ماندن در شهر و آبادانی آن اقدام به برپایی کارگاه های کوچک تولیدی نموده اند که تنها خواسته آنها توجه ویژه مسوولان و برداشتن قوانین دست و پا گیر اداری که مانع مهمی برای تولید است .  

ساسان حیدراوغلی یکی از جوانان سختکوش بیجاری است که بعد از فارغ فارغ التحصیلی در رشته مدیریت اقدام به راه اندازی کارگاه تولیدی قطعات ماشین در شهرک صنعتی نمود. 

اوج مدیریت وی بعد از پایان دوران تحصیل مشخص شده بود که دیارش را برای یافتن لقمه ای نان در خارج شهرستان ترک نکرده بود و اینجا مانده و با تدبیری که داشته نان بازوی خود را می خورد و زمینه اشتغالزایی چند جوان دیگر را نیز فراهم کرده است.

این جوان سختکوش بیجاری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: از سال 1390 با سرمایه 30 میلیون تومان و خرید یک دستگاه تزریق و یک قالب، فعالیت خودمان را با تولید قطعات خودروئی در دو نوع فلزی و پلاستیک آغاز کردیم.  

حیدراوغلی افزود: از ابتدای با سه نفر شروع بکار کردیم ، اما به لطف خدا و تلاش شبانه روزی در حال حاضر 7 نفر به طور مستقیم و سه نفر به طور غیر مستقیم از این کارگاه تولیدی نان می خورند . 

وی در خصوص شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب به نام جهش تولید نامگذاری شده است ، گفت : جهش تولید همان رونق تولید با سرعت فزون تر و حمایت از سرمایه گذاران داخلی است. 

این تولید کننده بیجاری با اشاره به موانع ی که موجب دلسردی در کار تولید می شود بیان داشت: بروکراسی اداری حاکم بر کشور مهمترین مانع کار ما تولید کنندگان است و همین موجب به وجود آمدن قوانین دست و پا گیر شده که موجب دلسردی و نا امید شدن تولید کننده می شود .

این جوان بیجاری ادامه داد : متاسفانه حمایت مسئولان در حد شعار است و اگر هر مسئولی که اینجا می آمد به وعده هایش عمل می کرد الان بیجار برای خودش گلستانی بود و هیچکس دغدغه کار نداشت.

حیدر اوغلی در ادامه خاطر نشان کرد: حمایت از تولیدات داخل و رفع موانع فروش از دیگر مواردی است که باید در راستای تحقق جهش تولید ملی به آن توجه ویژه داشت به نحوی که دولت باید برای فروش محصولات تولیدکنندگان داخلی چه در داخل کشور و چه در بازارهای همسایه و منطقه چاره‌اندیشی مناسبی داشته باشد.

این تولید کننده بیجاری از مسوولان خواست در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است توجه ویژه ای به تولید کنندگان داشته باشند تا ما هم بتوانیم برای افزایش راندمان تولیدمان بهتر برنامه ریزی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت سرمایه گذاری در این شهرستان بیجار خیلی سخت است و مهمترین آن همین تفاوت قیمت زمین در شهرک صنعتی بیجار با سایر شهرها است، از مسوولان خواست با توجه به اینکه شهرستان بیجار بعنوان شاهراه استان کردستان است بیشتر مورد توجه قرار گیرد و بیشتر به مشکلات شهرستان رسیدگی کنند و شهرک صنعتی را در اولویت کارهای خودشان قرار دهند. 

 

 انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1594444
ارسال نظر
نظرات