شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 12:35 منتشر شده در مورخ: 1399/01/10 شناسه خبر: 1594725
در روزهای کرونایی گردشگری مجازی را امتحان کنید؛

کرونا نفس‌های صنعت گردشگری را به شماره انداخت

کرونا نفس‌های صنعت گردشگری را به شماره انداخت
در شرایط کرونایی امروز که نفس‌های صنعت گردشگری سنتی به شماره افتاده، تمرکز روی گردشگری مجازی می‌تواند در دوران پساکرونا موجی از گردشگران را به چهارمحال و بختیاری بیاورد و روزهای پررونقی برای گردشگری استان رقم بزند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  جهانبین نیوز ؛ استان چهار محال و بختیاری، یکی از شگفت انگیز ترین مقصدهای گردشگری و طبیعت گردی ایران است که متاسفانه آنطور که شایسته و بایسته توانمندی ها و ظرفیت های توریستی و تاریخی این استان زیبا و سر سبز بوده، با استقبال ایرانگردان به ویژه گردشگران بین المللی مواجه نشده است.

اما به دنبال آن بازهم همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند که متاسفانه این روزها حال و هوای گردشگری نه تنهال در استان چهارمحال و بختیاری و کشور ایران  بلکه دربیشتر کشورهایی که به نوعی با ویروس جدید کرونا درگیرهستند مانند دیگر حوزه ها حسابی کساد شده تا شاید به نوعی بتوانند با شیوع این بیماری واگیر دار مقابله کنند از این رو باید چشم انتظار ماند که این میهمان تاج دار ناخوانده چه زمانی تصمیم ترک کشور را دارد تا به دنبال آن مجدا امنیت سلامت، توسعه و رونق گردشگری را در کشور شاهد باشیم.

در شرایط کرونایی امروز که نفس‌های صنعت گردشگری سنتی به شماره افتاده، تمرکز روی گردشگری مجازی می‌تواند در دوران پساکرونا موجی از گردشگران را به چهارمحال و بختیاری  بیاورد و روزهای پررونقی برای گردشگری استان رقم بزند.

مردم در شرایط شیوع ویروس کرونا، باید  بتوانند از فرصت به وجود آمده در محیط خانه استفاده کنند و از طریق فضای مجازی، آثار تاریخی، فرهنگی و گردشگری کشور ایران را مورد بازدید قرار دهند.

مدیر کل میراث رهنگی، صنایع دستی و گردشگری اواخر سال 98 با رسانه های استانی مصاحبه ای تحت عنوان اینکه امسال پذیرای هیچ گونه گردشگری در استان نیستیم داشته اند .

بیشتر مردم برای شکست کرونا در خانه ماندن را انتخاب کرده اند که ما در این گزارش می توانیم آن ها را به دیدن و معرفی مکان های گردشگری چهارمحال و بختیاری از طریق فضای مجازی دعوت کنیم.

جاذبه های طبیعی و گردشگری چهارمحال و بختیاری را بیشتر بشناسید

نام "چهارمحال و بختیاری" اشاره به دو بخش چهارمحال و منطقهٔ بختیاری دارد. چهارمحال بخشی روستانشین میان اصفهان و منطقهٔ بختیاری بود. محال جمع مکسر کلمه محل به معنی ناحیه و مکان است و چهار محال یعنی چهار ناحیه که عبارت بودند از: لار، کیار، میزدج و گندمان. در تقسیمات کنونی استان، لار و کیار در شهرستان شهرکرد، میزدج در شهرستان فارسان و گندمان در شهرستان بروجن قرار می‌گیرد. منطقه بختیاری نیز که از دیر باز کوچ گاه ایل بزرگ یختیاری بوده و هست، هم اکنون شامل شهرستانهای کوهرنگ، فارسان، اردل و لردگان می‌باشد. 


   
آبشار دره عشق

آبشار دره عشق در منطقه مشایخ شهرستان اردل مجاور روستای دره عشق و در 130 کیلو متری شهرکرد قرار دارد این آبشار با سرعت زیاد از دل کوه بیرون می جهد و یکصد متر ارتفاع دارد و در کنار این آبشار رود کارون به آرامی جاری است و در ترکیب با انارستان و شالیزارهای روستای دره عشق و دورک اناری فضای شگفت انگیزی را بوجود آورده است.آبشار آتشگاه

 این آبشار در یکصد و نود کیلومتری شهرکرد و چهل کیلومتری شهر لردگان بعد از روستای میلاس و سردشت  در دره ای روح افزا و دلگشا به طول دو کیلومتر در بالادست روستای کوچک  آتشگاه قرار گرفته است روستای آتشگاه که خاطرات سرداران ایلامی  را به یاد می آورد دره ای تنگ و زیبا با خصوصیات بکر و طبیعی است در میان دره نهر خروشانی جاری است و سنگهای آهکی و گچی و درختان کهن سال گردو چنار و بلوط و زبان گنجشک پیرامون آنرا فرا گرفته  مسیر این آبشار از سرچشمه تا اتصال به رود خانه خرسان و را فضای سرسبز و بی نظیری از انواع درختان و گیاهان جنگلی فرا گرفته است . شیب زیاد و پستی و بلندی های دره بطول 3 کیلو متر ، آبشار های متعدد کوچک و بزرگی را ایجاد کرده است که در فاصله 200 متری 2 آبشار بزرگ خود نمایی می کنند  پیوند عناصر زیبای طبیعی چون دره ، سبزه زار و اقلیم مناسب ، فضای بسیار فرح بخشی را جهت تفرج و گشت و گذار در این مکان فراهم می آورد. سراسر بهار و تابستان این آبشار قابل مشاهده است. غار یخی چما

 در فاصله 25 کیلومتری چلگرد در نزدیکی روستای شیخ علیخان، یکی از نادرترین و اعجاب انگیزترین غارهای منطقه به نام غار یخی چما با قندیل های فراوان یخی واقع شده است. از زیر یخ های این غار، چشمه ای با آب سرد در جریان است که نهایتا به سد کوهرنگ می ریزد. قرار گرفتن در دره های عمیق و انباشت حجم برف های چندین ساله در این مکان سبب شده قندیل های یخ و توده های عظیم برف به صورت دائمی و در تمام فصول سال باقی بمانند.  


 
دشت لاله های واژگون

 این دشت زیر پوششی رنگارنگ از لاله های سرخ رنگ و واژگون ، در 12 کیلو متری چلگرد ودر نزدیکی روستای بنواستکی کوهرنگ آرمیده است . هوای لطیف ،سبک وپاک دشت و پوشش گیاهی بسیار غنی و ارزشمند آن چشم دل هر بیننده ای را می نوازد.


 
تـالاب چـغاخـور

تـالاب چـغاخـور با مساحتی بیش از 2300 هکتار در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار همچون نگینی می درخشد و هر ساله پذیرای انواع پرندگان مهاجر و بومی شامل انواع مرغابی ، حواصیل ، لک لک سفید ، خروس کولی و آبزیانی چون ماهی کپور و نوعی از ماهیان گورخری است . هوای مطبوع و چشم انداز های زیبایی که در این مکان قرار دارد ان را در ردیف یکی از مهم ترین کانون های سیاحتی استان قرار داده است. این تالاب در مسیر شهرکرد – ایذه (استان خوزستان) واقع شده و با شهرکرد 60 کیلومتر فاصله دارد.چشمه دیمه

چشمه دیمه در منطقه کوهرنگ در مجاورت روستایی به همین نام که اهالی آنرا به کیکاووس از قهرمانان شاهنامه نسبت می دهند قرار دارد این چشمه سر چشمه ی اصلی زاینده رودقبل ازایجاد تونل های کوهرنگ و در 12 کیلو متری چلگرد در مجاورت روستای دیمه واقع شده و تا مرکز استان 85 کیلو متر فاصله دارد آب این چشمه از گوارا ترین آبهای جهان است و خواص درمانی نیز دارداز جمله جلوگیری از پوسیدگی دندان و درمان سنگ کلیه .

به گزارش جهانبین نیوز؛ هر سال چهارمحال و بختیاری  در ایام نوروز، میزبان تعداد زیادی از مسافران و گردشگران نوروزی بوده است که عید امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا هیچ یک از بنا‌های تاریخی، مناطق گردشگری و همچنین مراکز اقامتی و پذیرایی این استان آمادگی حضور گردشگران را ندارند.

بعد از شکست کرونا بازهم میزبان گردشگران و مسافران برای دیدذن تمامی این مکان های گردشگری جذاب در این استان هستیم .
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1594725
ارسال نظر
نظرات