شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:17 منتشر شده در مورخ: 1399/01/10 شناسه خبر: 1594738
دادستان همدان:

شورش در زندان همدان به بهانه کرونا/ اوضاع زندان همدان تحت کنترل است

شورش در زندان همدان به بهانه کرونا/ اوضاع زندان همدان تحت کنترل است
دادستان همدان با بیان اینکه اوضاع زندان تحت کنترل است گفت: هیچ زندانی فرار نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهمدان حسن خانجانی با اشاره به ناآرامی در زندان همدان اظهار کرد: در حال حاضر اوضاع تحت کنترل است و هیچ زندانی فرار نکرده است.

وی با بیان اینکه اعتراض برخی از زندانیان از دیروز بعدازظهر شروع شد و دیشب نیز خاتمه پیدا کرد گفت: برخی اخبار در فضای مجازی مبنی بر فراری زندانیان همدان کذب محض است.
 
دادستان همدان با اشاره به اینکه تعدادی از زندانیان به خاطر قضیه کرونا قصد ایجاد آشوب در زندان داشتند و چند پتو را آتش زدند افزود: البته دیگر زندانیان با آنها همکاری نکردند و حتی مبادرت به خاموش کردن آتش و همکاری با نیروهای امنیتی زندان کردند.
 
وی در پاسخ به اینکه برخی در فضای مجازی عنوان کردند گستره آتش‌سوزی چنان بالا و اوضاع تحت کنترل زندانیان بود که اجازه ورود به مأموران آتش‌نشانی نیز داده نشده بود گفت: این موضوع دروغ محض است.
 
خانجانی گفت: تأکید می‌کنم هیچ اتفاق خاصی رخ نداده و همان طور که گفتم زندانیان نیز در مقابله با زندانیان آشوبگر با ما همکاری لازم را داشتند.
 
وی با بیان اینکه هیچگونه مشکل امنیتی در زندان های این استان رخ نداده است افزود: تسهیل فرایند ارائه مرخصی به زندانیان یکی از عوامل اصلی پیشگیری از بروز هر گونه نارضایتی در داخل زندان ها بود.
 
خانجانی با اشاره به اینکه  به دنبال شیوع کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری در زندان‌ها، ۲ هزار و ۳۳۰ زندانی به مرخصی رفتند گفت: این اتفاق با در نظر نگرفتن شرایط سختگیرانه اعمال شد.
 
دادستان همدان با بیان اینکه با این اقدام تعداد زیادی از زندانیان به مرخصی رفتند گفت: تعدادی هم به خاطر ناتوانی در تامین کفیل نتوانستند به مرخصی بروند.
 
وی با اشاره به اینکه تمام اقدامات بهداشتی در زندان‌ها مدنظر و تمهیدات لازم صورت گرفته است، افزود: خانواده‌ها نگران این موضوع نباشند.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1594738
ارسال نظر
نظرات