شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 16:39 منتشر شده در مورخ: 1399/01/10 شناسه خبر: 1594883
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان خبر داد؛

توزیع ۳ هزار و ۷۰۵ بسته معیشتی در کردستان توسط سپاه

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از توزیع ۳ هزار و ۷۵۰ بسته معیشتی در بین اقشار نیازمند جامعه جهت مقابله با کرونا ویروس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار حسینی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به خدمات سپاه بیت المقدس کردستان در مقابله با کرونا ویروس، اظهار داشت: از ابتدای ورود این ویروس به استان کردستان ۱۶ هزار و ۱۶ نفر در بخش های مختلف برای انجام ماموریت های محوله و خدمات رسانی سازماندهی شدند.

 وی از آماده سازی ۶ نقاهتگاه با مجموع ۴۵۰ تخت در شهرهای سنندج ، سقز، مریوان و سرواباد خبر داد و افزود: دو هزار و ۴۴۰ نفر جهت خدمت رسانی در این نقاهتگاه ها اعلام آمادگی کرده اند. 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: دو هزار و ۱۱۲ نفر از بسیجیان استان کردستان به صورت خودجوش معابر و مکان های عمومی را ضدعفونی و گندزدایی کرده اند که در این راستا تاکنون ۴۳۰ هزار و ۶۰۰ لیتر مواد ضدعفونی مصرف شده است.

 سردار حسینی از راه اندازی ۱۸ کارگاه تولید ماسک جهت مقابله با کرونا ویروس در سطح استان کردستان توسط سپاه بیت المقدس خبر داد و اعلام کرد: تاکنون ۱۸۲ هزار و ۲۲ مورد توزیع ماسک در سطح استان کردستان داشته ایم.

فرمانده سپاه بیت المقدس ادامه داد: تهیه ۳ هزار البسه بیمارستانی، توزیع ۳ هزار و ۹۵۰ بسته بهداشتی ، توزیع شبانه مواد ضدعفونی در درب منازل، توزیع ۴۹ هزار و ۳۵ بسته شامل دستکش و ماسک و تهیه و توزیع ۲۰ هزار بسته بهداشتی با همکاری سایر دستگاه های استان از دیگر اقدامات سپاه بیت المقدس کردستان برای مقابله با کرونا ویروس است.

 وی تصریح کرد: توزیع ۳ هزار و ۷۵۰ بسته معیشتی در بین اقشار آسیب پذیر استان کردستان از دیگر برنامه های سپاه بیت المقدس کردستان برای مقابله با کرونا ویروس بوده است.

سردار حسینی از برگزاری رزمایش بیولوژیکی شهدای مدافع سلامت با حضور هزار و ۵۷ نفر از بسیجیان همزمان با سراسر کشور در استان کردستان جهت مهار این ویروس پلید خبر داد و بیان داشت: نیروهای بسیجی از ابتدای امر برای مقابله و مهار این ویروس در کنار دوستان ما در دستگاه علوم پزشکی بودند و هم اکنون نیز مشغول انجام وظیفه هستند.

 فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در خصوص طرح های محرومیت زدایی سپاه در سطح استان کردستان گفت: در سال گذشته ۳۵۰ طرح محرومیت زدایی در قالب ساخت و مرمت پل ، مسجد، خانه عالم ، آبرسانی کشاورزی و آبرسانی شرب انجام شده است.

 وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته یک هزار جهیزیه شامل ۱۱ قلم کالای اساسی به نوعروسان در سطح استان کردستان هدیه شد.

 سردار حسینی بیان داشت: در سال ۹۸ مبلغ ۲۹ میلیارد تومان تسهیلات در ۲۶ عرصه به متقاضیان اشتغالزایی در سطح استان کردستان عطا شده است. 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از ساخت ۴۷۷ واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد توسط سپاه بین المقدس کردستان خبر داد و بیان داشت تا کنون ۲۹۷ واحد ساخته و در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

 وی یادآور شد: در سال گذشته ۲ هزار و ۳۱۵ مورد کمک به بیماران صعب العلاج، دانش آموزان نیازمند و تهیه پوشاک به ارزش ۵ و نیم میلیارد تومان توسط سپاه بیت المقدس ۶در سطح استان کردستان انجام شده است.

 سردار حسینی خاطر نشان کرد: حفاری و نهال کاری در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار جهت ایجاد منطقه ای سبز در بین سنندج و روستای حسن آباد از دیگر اقدامات سپاه بیت المقدس کردستان در سال ۹۸ است.

 انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1594883
ارسال نظر
نظرات