شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1399/01/11 شناسه خبر: 1595034
سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا:

احتمال تعطیلی اصناف یزد تا 20 فروردین/ کمک‌ها به دانشگاه علوم پزشکی یزد ساماندهی شده است

احتمال تعطیلی اصناف یزد تا 20 فروردین/ کمک‌ها به دانشگاه علوم پزشکی یزد ساماندهی شده است
فخرالسادات خامسی گفت: به احتمال زیاد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا 20 فروردین تمدید شود در این صورت تعطیلی اصناف یزد نیز تا همین تاریخ تمدید می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فخرالسادات خامسی در گفتگو باخبرنگار یزدرسا، در خصوص تعطیلی اصناف یزد گفت: تعطیلی اصناف جزء طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است و با توجه به اینکه به احتمال زیاد این طرح تا 20 فروردین تمدید شود در این صورت تعطیلی اصناف یزد نیز تا همین تاریخ تمدید می‌شود.

وی ادامه داد: در خصوص تعطیلی روز پنج شنبه 14 فروردین ماه که بین التعطیلین است هنوز خبری به ما نرسیده است و تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی ادارات و نهادهای دولتی در این روز به صورت سراسری و کشوری انجام می‌شود اما محدودیت‌های ترافیکی  و برنامه‌ریزی‌ برای کاهش تردد در سطح استان از تاریخ 12 تا 15 فروردین در نظر گرفته شده است.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا عنوان کرد: علاوه بر تعطیلی بوستان‌ها و تفرجگاه‌های شهرها و روستاهای تابعه استان از 12 تا 15 فروردین توقف وسایل نقلیه اطراف این مکان‌ها نیز ممنوع بوده و در صورت مشاهده اعمال قانون خواهند شد، همچنین ترددهای غیرضروری در شهر نیز با اعمال قانون مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی و برنامه‌ریزی‌های انجام شده ستاد استانی مقابله با کرونا در خصوص تعطیلات پایان هفته ادامه داد: شهروندان به این موضوع توجه داشته باشند که مقرر شده میدان‌های منتهی به میدان مدرسی یزد مانند میدان امام حسین(ع) و میدان امام علی(ع) یزد نیز کنترل تردد انجام شود که بار ترافیکی در میدان مدرسی قرار نگیرد و برای ترددهای ضروری نیز کارت تردد از سوی دستگاه‌های ذیربط و کارگاه‌های تولیدی و .. صادر خواهد شد که مشکلی در خصوص تردد آنها وجود نداشته باشد.

خامسی  در خصوص نحوه هزینه کمک‌های اهدایی از سوی نهادها، صنایع، کارخانجات و ... شهرستان‌های استان در زمینه مقابله با کرونا با بیان اینکه کمک‌ها به دانشگاه علوم پزشکی ساماندهی شده است، عنوان کرد:  با راه اندازی اپلیکیشن جامع اطلاع‌رسانی کرونا استان یزد نیازمندی‌های غیر نقدی دانشگاه علوم پزشکی یزد و همچنین شماره حساب جهت واریز کمک‌های نقدی اطلاع رسانی شده است که کمک‌های نقدی به حساب اعلام شده واریز می‌شود و کمک‌های غیر نقدی نیز با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی یزد و معاونت توسعه این دانشگاه توزیع و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی گفت: در ستاد استانی مقابله با کرونا مصوب شد، کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی ملزم به رعایت اصول بهداشتی هستند و سازمان صمت و اداره کار نیز باید بازرسی‌های روزانه و مستمر از کارگاه‌های تولیدی و صنعتی داشته باشند تا در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی از طریق دستگاه قضا و شورای تامین شهرستان‌ها اقدام به پلمپ و تعطیلی کارگاه شود.

خامسی با بیان اینکه بسیاری از کارگاه‌ها و صنایع استان برای پیشگیری از شیوع کرونا با مسئولان همراهی کرده و از همان ابتدا اقدام به تعطیلی واحد تولیدی کرده‌اند گفت: اداره کار استان نیز در این زمینه 15 بازرس را مامور به نظارت روزانه بر کارگاه‌ها کرده است تا بر تامین حداکثری شرایط سالم برای فعالیت کارگران نظارت داشته باشند و در صورت تخلف برخورد قانونی انجام دهند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1595034
ارسال نظر
نظرات