شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1399/01/11 شناسه خبر: 1595104
مصری در گفتگو با دانا:

دولت در دوران کرونا مانع از توقف چرخه تولید شود/ ادامه فعالیت‌های تولیدی در سایه پروتکل‌های بهداشتی

دولت در دوران کرونا مانع از توقف چرخه تولید شود/ ادامه فعالیت‌های تولیدی در سایه پروتکل‌های بهداشتی
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تدابیری در نظر بگیرد تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و امکان استفاده از مواد ضدعفونی کننده و لوازم بهداشتی کارگاه های تولیدی فعال شوند.

عبدالرضا مصری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا واقعیتی است که باید آن را پذیرفته و الگوی زندگی خود را متناسب با شرایط موجود تغییر دهیم گفت: ما در کشور دوره های سخت فراوانی از جمله دوران جنگ تحمیلی و تحریم های سخت را پشت سرگذاشتیم و توانستیم خود را با شرایط حاکم سازگار کنیم.

وی افزود: اگر طبق گفته کارشناسان حوزه بهداشت و درمان مقابله با کرونا صرفا با رعایت بهداشت امکان پذیر باشد پس باید اقدامات پیشگیرانه و اصلاح شیوه زندگی مردم را در دستور کار قرار دهیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه تعطیلی واحدهای تولیدی و اصناف و نیز خانه نشینی هزینه سنگینی بر دوش خانوارها و دولت خواهد داشت ادامه داد: در صورتی که مقابله با ویروس کرونا نیازمند برنامه بلندمدت باشد باید دولت امکان استفاده از مواد ضد عفونی کننده و لوازم بهداشتی را که در اختیار کادر درمانی قرار داده به وفور در اختیار کسبه و مردم نیز قرار دهد تا با افزایش میزان رعایت بهداشت در بین اقشار مختلف شیوع کرونا کنترل شود.

 

ادامه فعالیت‌های تولیدی در سایه پروتکل‌های بهداشتی

مصری با بیان اینکه با ادامه پیدا کردن شرایط فعلی و ادامه تعطیلی کارگاه های تولید و صنوف مختلف سازمان بیمه تامین اجتماعی نیز دچار مشکلات جدی کمبود اعتبار خواهد شد عنوان کرد: باید دولت این امکان را فراهم کند تا صاحبان کارگاه های تولیدی با دریافت امکانات بهداشتی بر حسب لیست بیمه ای کارگاه خود، مانع از توقف چرخه تولید شوند. می توان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نیز در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی کارگاه های تولیدی را فعال کرد.

نماینده مردم کرمانشاه با اشاره به تعطیلی بسیاری از مشاغل خرد در بحران کرونا تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از مشاغل خرد، دست فروشان، کارگران ساختمانی و کارگران روزمزد در شرایط فعلی شغل خود ار از دست دادند، اینها تنها در همان روزی که کار میکنند درآمد دارند و همان درآمد هم هزینه معیشت روزانه است اما از زمان شیوع کرونا این بخش از جامعه دچار آسیب جدی شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این بخش از جامعه در حال حاضر امکان تامین زندگی را از دست دادند تصریح کرد: متاسفانه طی 6 سال اخیر در شناسایی اقشار مختلف جامعه کوتاهی داشتیم و عمده مردم شناسایی نشدند و امروز که کشور با یک بحرانی به نام کرونا مواجه شده بانک اطلاعاتی مناسبی برای کمک به خانوارهای آسیب دیده نداریم.

این نماینده مجلس گفت: در حال حاضر برای کمک به اقشار آسیب دیده منابع کافی موجود است هم منابع دولتی و هم منابعی که از سوی خیرین پیشنهاد می شود اما متاسفانه در بسیاری از موارد شاهدیم که به دلیل نبود اطلاعات کافی از اقشار آسیب پذیر حمایت های مادی در یک نقطه متمرکز شده و برخی نقاط دیگر از دریافت کمک محروم می‌مانند.

مصری همچنین با اشاره به اینکه می توان از تهدید به وجود آمده به عنوان یک فرصت استفاده کرد و  زمینه تغییر الگو زندگی مردم را فراهم آورد گفت: صدا و سیما باید در قالب برنامه های آموزشی باید های زندگی سالم را به مردم آمزوش دهد، آنچه مردم در ایام شیوع کرونا دیده و شنیدند، نباید ها به خصوص در زمینه تغذیه بوده است اما آموزش سبک زندگی درست در قالب بایدها خلا بزرگی است که همچنان احساس می شود در صورتی که می توان از فرصت به وجود آمده برای اصلاح این بخش استفاده کرد و به مردم آموزش داد که چه مواد غذایی را مصرف کنند یا چگونه خوراک ساده و سالم برای وعده های غذایی خود فراهم کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کشور بیش از بهداشت به دنبال درمان هستیم در حالی که باید تدابیری از سوی بخش های بهداشت و درمان برای تقویت بخش های غیر درمانی به خصوص در حوزه تغذیه در نظر گرفته شود.

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1595104
ارسال نظر
نظرات