شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 21:03 منتشر شده در مورخ: 1399/01/12 شناسه خبر: 1595185
یادداشت/

"جهش تولید" سال خودنمایی و عزم ملی در تولید داخلی

"جهش تولید" سال خودنمایی و عزم ملی در تولید داخلی
نام گذاری سال 1399 با عنوان "جهش تولید" تکمیل کننده عناوین چهار سال اخیر است که از سال ۱۳۹۵ با عنوان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، سال ۱۳۹۶ با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال، سال ۱۳۹۷ با عنوان حمایت از کالای ایرانی، سال ١٣٩٨ با عنوان رونق تولید آغاز شده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از جهانبین نیوز؛ انتخاب عنوان برای یک سال جدید فلسفه ای به اهمیت همان سال دارد، از سال 78 مقام معظم رهبری هر ساله عنوانی را با توجه به نیاز های کشور و مجموع پارامترهای موجود از جامعه انتخاب می کنند تا تمام تمرکز کشور بر آن موضوع خاص باشد.

نکته جالب این است که در 22 عنوان انتخاب شده در طی 22 سال اتحاد و انسجام، توسعه اقتصادی، نظم و وحدت سیاسی در اولویت کشور بوده است و به خصوص در سال های اخیر به واسطه تحریم های ظالمانه و همه جانبه نظام بین الملل به رهبری آمریکا بر علیه کشور ایران، بیشتر توجه رهبری جمهوری اسلامی ایران بر اقتصاد است، اقتصادی متکی بر داخل نه خارج! .

اقتصاد، نقطه حساس هر کشور بوده که با یک تغییر ساده هم می تواند موجب تحولات گسترده مثبت و منفی شود به همین جهت است که به دلیل تحریم های همه جانبه و بی سابقه نظام بین الملل امام خامنه ای (مدظله العالی) با تدبیر هر چه بیشتر بر تکیه به توانایی های داخلی تاکید کرده اند به عبارتی در دهه اخیر تاکید بر اقتصاد و نامگذاری سال ها در این چارچوب یک پیام مشخص برای مسئولین و مردم دارد و آن خودکفایی اقتصادی است.

نام گذاری سال 1399 با عنوان "جهش تولید" تکمیل کنند عناوین چهار سال اخیر است که از سال ۱۳۹۵ با عنوان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، سال ۱۳۹۶ با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال، سال ۱۳۹۷ با عنوان حمایت از کالای ایرانی، سال ١٣٩٨ با عنوان رونق تولید آغاز شده بود .

به عبارتی هدف مقام معظم رهبری از سال ۹۵ ابتدا آماده کردن زیر ساخت های اقتصادی و فرهنگی و سپس نهادینه کردن فرهنگ تکیه بر اقتصاد داخلی در ایران بود و جهش تولید پس از رونق تولید مرحله عملیاتی کردن و نتیجه این هدف گذاری چهار ساله است که قطعا اگر مسئولین همت کنند در سال 1400 حاصل آن نمایان خواهد شد.

حقیقت را باید بپذیریم نظام بین الملل به رهبری آمریکا، اقتصاد ایران را تحت فشار و هدف سیاست های خود قرار داده بنابراین با تکیه بر هدف گذاری مقام معظم رهبری در انتخاب عناوین سال ها آن ها را تنها عناوین ویترینی ندانیم بلکه مسئولین اقتصادی کشور این عناوین را راهنمای خود برای تمرکز بیشتر بر زیرساخت های اقتصادی بدانند.

آیا مسئولین شهرک صنعتی شهرستان لردگان می دانند سال "جهش تولید" یعنی سال برداشت محصول از سال ها افتتاح شهرک صنعتی لردگان!؟
آیا میزان جذب سرمایه خارجی و داخلی شهرستان به حدی بوده که در سال "جهش تولید" محصول تولیدی شهرستان را در کشور معرفی کنیم یا شاهد شهرک خالی از صنعت می باشیم!؟

سال "جهش تولید" در سطح محلی سال خودنمایی و نشان دادن شهرک های صنعتی در شهرها و استان های کوچک و بزرگ است و در سطح ملی مجموع آمارهای کل کشور است.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1595185
ارسال نظر
نظرات