شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 16:46 منتشر شده در مورخ: 1399/01/12 شناسه خبر: 1595443
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

163 بیمار کرونایی تاکنون از بیمارستان‌های کرمان ترخیص شدند

163 بیمار کرونایی تاکنون از بیمارستان‌های کرمان ترخیص شدند
مهدی شفیعی گفت: طی 24 ساعت گذشته ۶ نفر بیمار کرونایی بهبود یافته و از بیمارستان‌های کرمان مرخص شده‌اند از این رو در مجموع ۱۶۳ نفر از ابتدای اپیدمی تا کنون از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ظهر امروز در نشست خبری ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان کرمان گفت: طی 24 ساعت گذشته با انجام 33 مورد آزمایش تشخیصی کرونا و براساس نتایج آزمایشگاهی  9 مورد جدید قطعی مبتلا به کووید 19 در استان کرمان تشخیص داده شد از این رو با احتساب 6 مورد جدید، مجموع موارد قطعی متبلا به کرونا ویروس در استان کرمان از آغاز اپیدمی تا امروز به 260 مورد رسیده است.

وی ادامه داد: از میان 9 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، 3مورد خانم و 6مورد آقا بوده اند و 4 نفر در بخش ICU بیمارستان  بیمارستان بستری هستند.   

مدیرگروه مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی درباره تفکیک شهرستانی موارد قطعی ابتلا به کووید 19 در حوزه این دانشگاه توضیح داد: : از ۹ مورد جدید، ۵ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۳ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و یک مورد نیز مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان بوده است .

شفیعی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته دو مورد دیگر به جانباختگان ناشی از بیماری کرونا در استان کرمان اضافه شد از این رو در مجموع جانباختگان ناشی از ابتلا به کووید 19 در استان کرمان به 28 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین از روز گذشته تا کنون ۶ نفر بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند و در مجموع ۱۶۳ نفر از ابتدای اپیدمی تا کنون از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

مدیرگروه مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: از ابتدای اپیدمی تا کنون یک هزار و ۱۸۱ نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و یک هزار و ۴۹۷ آزمایش تشخیصی تاکنون انجام شده است که جواب ۲۶۰ مورد آن مثبت شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی تعداد مثبت‌ها ملاک روند نزولی یا صعودی مبتلایان نیست، تصریح کرد: در ۱۰ روز اخیر تعداد موارد محتمل و مثبت سیر افزاینده و کاهنده نداشته است و ما در فاز استقرار اپیدمی در استان هستیم و اگر مردم به نکات بهداشت فردی و عمومی رعایت نکنند شاهد رشد اپیدمی در استان خواهیم بود.

شفیعی با بیان این که اگر مردم مسایل بهداشتی را رعایت نکنند با موج دوم روبرو خواهیم شد،تاکید کرد: روند بستری بیماران حاد تنفسی و درصد تشخیص در استان ثابت شده و این به دلیل زحماتی که در دو ماه اخیر مسئولان و رعایت توصیه‌های بهداشتی توسط مردم است اما باید دانست که شرایط استقرار شکننده است و همه چیز به رفتار مردم بستگی دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1595443
ارسال نظر
نظرات