شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 18:17 منتشر شده در مورخ: 1399/01/12 شناسه خبر: 1595452
یادداشت؛

احتمال حماقت آمریکا و ایجاد تنش در منطقه غرب آسیا

احتمال حماقت آمریکا و ایجاد تنش در منطقه غرب آسیا
شواهد حاکی از آن است که حمله آمریکا به عراق در شرایط کنونی محتمل نیست اما احتمال شیطنت آنها در حمله به مواضع حشد الشعبی وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح زاگرس کارشناس مسائل  سیاسی منطقه خاورمیانه در یادداشتی به احتمال شیطنت و جنگ افروزی آمریکا در عراق اشاره کرد.

متن یادداشت محمد علی آرمیده به شرح ذیل است:

روزهای گذشته اخبار زیادی مبنی بر حمله قریب الوقوع  آمریکایی ها به مواضع حزب الله عراق ، تحت عنوان ((طلوع نو )) تیتر اکثر رسانه های داخلی و خارجی به خصوص سایت های محلی کشور عراق بود.

آیا  احتمال حمله گسترده به مواضع ارتش وحزب الله عراق در چنین شرایطی (ویروس کرنا،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آینده و مشکلات داخلی کشور آمریکا متصور است؟

در پاسخ به  این سوال می بایست به سوابق جنگ های گذشته آمریکا علیه کشورها و همچنین قوانین داخلی این کشور مراجعه کرد.

اصولا آغاز جنگ رسمی  علیه کشورها مستلزم چند پروتکل است که به بخشی از آنها اشاره می کنیم:

1- همراهی کردن مجلس نمایندگان و کنگره با رئیس جمهور لازم است جزء در انجام عملیات های محدود مانند(ترور سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و یا بمباران مواضع حزب الله عراق،سوریه و سایر کشورهای مقاومت ) که اخیرا و بعد از شهادت سردار سلیمانی کنگره و مجلس نمایندگان  این اختیار تام را  از رئیس جمهور آمریکا سلب کردند.

2- آمریکایی ها قبل از حمله به کشور هدف، حداقل برای رسانه ای جلوه دادن موضوع ،  هماهنگی و همراهی جامعه بین الملل به خصوص شورای امنیت را (ولو از روی شکل ظاهری) انجام میدهند هر چند این نهادهای بین المللی همراهی ننمایند لذا چنانچه قصد حمله به این گستردگی  را داشته باشند با هیاهوی زیاد این موضوع را رسانه ای  و حداقل قبل از اقدام نظامی با سیاه نمایی در  جلسه علنی شورای امنیت مطرح می نمودند که تا امروز چنین اقدامی از جانب آمریکایی ها مطرح نشد.

3- در شرایط کنونی همه منافع اقتصادی و پایگاه های کشور آمریکا در خاورمیانه(به خصوص غرب آسیا) در تیررس کامل مقاومت قرار دارند و یک تصمیم نابجا علاوه بر وارد نمودن خسارات جانی سربازان ،میلیاردها دلار خسارت اقتصادی به آنها وارد نموده  که تحمل چنین هزینه ای سرسام آور بسیار سخت و آینده ترامپ را در انتخابات متزلزل تر از همیشه خواهد ساخت.

4-تجربیات نشان می دهد آمریکایی ها بیشترین بهره را از عملیات های روانی بدست می آورند. همانطور که در تحلیل های  قبلی اشاره کردم موتور محرکه موفقیت آمریکا علیه کشورها در عملیات روانی است بطوریکه در غرب آسیا قریب به 8هزار نیروی عملیات روانی پرورش داده اند و کار آنها پردازش داده ها و بکارگیری علیه کشورهای هدف است.

5- هیاهوی چند روزه پنتاگون و فرماندهی سنتکام در خاورمیانه  با پرواز جنگنده و بمب افکن های B52 بر فراز آسمان بغداد با هدف ایجاد رعب و وحشت فقط در جهت متقائد نمودن گروه های سیاسی عراقی و صرف نظر از مصوبه پارلمان این کشورمبنی بر خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق است.

لذا با توجه به بررسی های  دقیق و متقن مبتنی بر قوانین حاکمیتی کشور آمریکا و سوابق جنگ های این کشور علیه کشورهای هدف  به نظر بنده وقوع جنگ تمام عیار علیه عراق امکان پذیر نبوده اما احتمال انجام عملیات محدود با هدف تضعیف قدرت نظامی  حشد الشعبی و سایر شاخه های نظامی حزب الله متصور است که در آن صورت بازهم ترکش هر گونه حماقت متوجه  آمریکایی ها شده  و پایگاه های  آنها مورد هدف قرار می گیرد.

ذکر این نکته مهم است که در شرایط کنونی حزب الله عراق در بهترین شرایط آمادگی بسر برده و با بهره بردن از  دکترین دفاعی سپاه، آمادگی هر گونه مقاومت و پاسخ دندانشکن به متجاوز را داراست.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1595452
ارسال نظر
نظرات