شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 21:19 منتشر شده در مورخ: 1399/01/12 شناسه خبر: 1595500
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 292 نفر رسید/ 83 درصد جمعیت استان مورد غربال‌گری قرار گرفتند

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 292 نفر رسید/ 83 درصد جمعیت استان مورد غربال‌گری قرار گرفتند
دهقانی گفت: با افزوده شدن 7 نمونه جدید مثبت شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی به 292 نفر افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته از 28 آزمایش انجام شده در استان خراسان‌جنوبی 21 نمونه منفی و 7 نمونه مثبت شده است.

 
وی افزود: با افزوده شدن 7 مورد جدید امروز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان به 292 نفر افزایش یافت.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از ابتدا 920 نمونه آزمایش در استان انجام شده که 628 نمونه منفی و 292 نمونه مثبت شده است.
 
دهقانی عنوان کرد: از 292 نمونه مثبت ابتلا به ویروس کرونا در استان تاکنون 242 بیمار بهبود یافته و مرخص شدند،21 بیمار بستری و با فوت دو نفر جدید طی 24 ساعت گذشته که 79 و 92 ساله بودند شمار فوتی‌های استان به 29 نفر رسید.
 
وی اظهار کرد: طی روزهای گذشته آمار مراجعین به بیمارستان‌ها و بستری افراد در استان روند کاهش داشته است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به طرح ملی غربال‌گری در استان، گفت: تا کنون 198 هزار و 962 خانوار مورد غربال‌گری قرار گرفتند که معادل 83 درصد جمعیت استان است.
 
دهقانی بیان کرد: همچنین تاکنون 68 هزار و 301 نفر با مراجعه به سایت www.salamat.gov.ir اظهار نامه وزارت بهداشت را تکمیل کردند.
 
وی اظهار کرد: از این تعداد 126 نفر نیاز به ارجاع به مراکز درمانی داشتند و برای 7 بیمار درمان دارویی آغاز شده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مورد شایعاتی که در فضای مجازی مربوط به کمبود کیت جهت نمونه‌گیری در استان مطرح می‌شود، افزود: این‌که طی چند روز گذشته شاهد کاهش افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان بودیم به دلیل کمبود کیت نیست.
 
دهقانی ادامه داد: هیچ بیماری در استان برای انجام آزمایش منتظر نمی‌شود و تمامی آزمایشات در استان هر روز تا پایان شب انجام می‌شود مگر این‌که نمونه‌ای دیر به آزمایشگاه برسد.
 
وی خاطرنشان کرد: کیت‌های مورد استفاده در خراسان‌جنوبی از انستیتو پاستور دریافت و نوع کیتی که در استان استفاده می‌شود با تمام کیت‌های مورد استفاده در کشور یکی است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1595500
ارسال نظر
نظرات