شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:03 منتشر شده در مورخ: 1399/01/13 شناسه خبر: 1595577
طلبه‌هایی از خودگذشته؛

تغسیل اموات کرونایی تهران با مشارکت ۲۰۰ طلبه

تغسیل اموات کرونایی تهران با مشارکت ۲۰۰ طلبه
طلبه‌ها در بیمارستان علاوه بر خدمت‌رسانی‌های مورد نیاز به روحیه دادن به بیماران و کادر پزشکی نیز می‌پردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد معراجی، مداح اهل بیت (ع) و مدیر روابط عمومی حوزه علمیه تهران اظهارداشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور آیت‌الله اعرافی دستور ویژه‌ای برای فعالیت‌ حوزویان در این راستا صادر و برنامه‌ریزی برای این فعالیت‌ها را نیز به حوزه‌های علمیه هر استان واگذار کرد. در این راستا در حوزه علمیه استان تهران، ستاد بحرانی با حضور مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، حوزه خواهران، گروه‌های جهادی زیر نظر معاونت تبلیغ، مدیران مدارس حوزه علمیه و گروه جهادی امام رضایی‌ها تشکیل شد.

وی با اشاره به مصوبات این ستاد و فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده ذیل آن تصریح کرد: مبلغان مدارس امین که طلبه‌های حاضر در ۵۰۰ مدرسه آموزش و پرورش تهران هستند، بنا شد در راستای مبارزه با این ویروس منحوس و کمک به مردم، بسیج شوند و با حضور در بیمارستان‌ها به امر بهبودی بیماران و کمک به کادر پزشکی مشغول شدند.

معراجی افزود: این طلبه‌ها در بیمارستان علاوه بر خدمت‌رسانی‌های مورد نیاز به روحیه دادن به بیماران و کادر پزشکی نیز می‌پردازند.

مدیر روابط عمومی حوزه علمیه تهران تصریح کرد: بعد از فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تغسیل اموات مبتلا به کرونا، در استان قم این کار آغاز شد و در تهران نیز هم‌اکنون این امر با هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه و مرکز خدمات حوزه با سازمان بهشت زهرا، با مشارکت حدود ۲۰۰ طلبه تهرانی انجام می‌شود.

وی افزود: این فرایند در شهرستان‌های تهران همانند فیروزکوه و دماوند نیز با همت حوزویان در حال انجام است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تولید ماسک و شیلد پرستاری نیز از دیگر فعالیت‌های طلاب حوزه‌های علمیه تهران برای خدمت‌رسانی به مردم در زمینه مبارزه با ویروس کروناست.

 

انتهای پیام/ط

https://www.dana.ir/1595577
ارسال نظر
نظرات