شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 20:28 منتشر شده در مورخ: 1399/01/13 شناسه خبر: 1595691

جوانانی که با اقتدا به نام حاج احمد کاظمی پا به عرصه مبارزه با کرونا گذاشتند+ فیلم

جوانانی که با اقتدا به نام حاج احمد کاظمی پا به عرصه مبارزه با کرونا گذاشتند+ فیلم
شهر نجف آباد یکی از شهرهای در معرض خطر استان بود که پس از اصفهان و کاشان در روزهای ابتدایی بحران کرونا بیشترین آمار ابتلا را به خود اختصاص داده بود؛ همین امر موجب شد بار دیگر نام و یاد حاج احمد کاظمی در شهر بپیچد و جوانانی با اقتدا به فرمانده شهید خود پا به عرصه فعالیت جهادی بگذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز؛ نجف آباد کهن ترین شهر جدید ایران، شهر ایثار و شهادت که نام حاج احمد کاظمی را سال هاست با نام خود گره زده است. حاج احمد کاظمی در تیرماه 1337 در نجف آباد به دنیا آمد و در 19 دی ماه 1384 زمانی که فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بود، در پرواز به سمت ارومیه برای سرکشی به یگان های مستقر در این استان، به همراه تعداد دیگری از یارانش به شهادت رسید.

اگرچه خاطرات زیادی از رشادت ها و فداکاری های این شهید بزرگوار در ذهن های مردم باقی مانده است، اما نسل امروز او را با مدیریت جهادی اش در زمان زلزله بم به خاطر می آورد.

خبر حادثه دلخراش زلزله بم را که شنید، اندوه همه وجودش را فرا گرفت؛ آن قدر که پیش از همه به نجات زلزله زده‌ها شتافت. باند فرودگاه را در اختیار خودش گرفته بود و کنترل و هدایت هواپیماها و بالگردهای حامل مجروحین را بر عهده داشت، با تدبیر او هر 12 دقیقه، یک فروند هواپیما یا بالگرد دو ملخه حامل آسیب دیدگان، از فرودگاه پرواز می‌کرد و به سرعت، 30 هزار مجروح از بم انتقال داده شد؛ حاج احمد بهگفته اطرافیان خود از جمله محسن رضایی که روز دوم خود را به بم رسانده بود، بیش از 100 ساعت خواب به چشمان خود راه نداد و فضای انتقال مجروحان را مدیریت کرد تا الگوی ماندگار برای مدیریت جهادی شود؛ الگویی که جوانان امروز نجف آباد برای هرکار جهادی خود ابتدا با نام او، اقداماتشان را مبارک می کنند.

با شروع کرونا بحرانی دیگر در کشور به وقوع پیوست. بحرانی که بسیج همگانی برای مقابله با خود را می طلبید و در این راه وزارت بهداشت به عنوان سنگربان همه مردم را به ماندن در خانه و قرنطینه خانگی نوصیه می کرد.

اما این ماندن در خانه به معنای آن نبود که کاری خارج از خانه برای انجام دادن نیست. برعکس بسیاری از کارهای بر زمین مانده در کشور وجود داشت که تنها با مدیریتی جهادی قابل حل بود. در این بین وضعیت شهرها و مناطق در معرض خطر و با آمار بیشتر مبتلا به مراتب بیشتر بود.

شهر نجف آباد هم یکی از شهرهای در معرض خطر استان بود که پس از اصفهان و کاشان در روزهای ابتدایی بیشترین آمار ابتلا را به خود اختصاص داده بود؛ همین امر موجب شد بار دیگر نام و یاد حاج احمد کاظمی در شهر بپیچد و جوانانی با اقتدا به فرمانده شهید خود پا به عرصه فعالیت جهادی بگذارند.

بخشی از فعالیت گروه های جهادی به کنترل مسیرهای عبور و مرور شهر معطوف شد و بسیجیان نجف آبادی با کمک دیگر ارگان های نظارتی در ورودی های شهر وظیفه بررسی خودروهای عبوری را برعهده گرفتند. وظیفه ای که همراه با ضدعفونی خودروهای واردشده به شهر و پایش سرنشینان آن ها همراه بود.

بخش دیگر کار جبران کمبود ماسک بود؛ گروه های جهادی پایگاه های بسیج نهضت آباد ذیل قرارگاه بهداشتی حاج احمد کاظمی کارگاه های تولید ماسک راه اندازی کردند و شب و روز برای جبران این کمبودها تلاش کردند تا اوضاع در این منطقه به حالت عادی برگردد.


بانوان نجف آبادی هم بار دیگر یاد و خاطره دوران دفاع مقدس را زنده کردند و بسته به توان خود از غربالگری تا دوخت و دوز ماسک را برعهده گرفتند تا پشتیبان جبهه مبارزه با کرونا باشند.

بحران کرونا شاید بسیار زودتر از آنچه دنیا تصور می کرد، در ایران تحریم شده کنترل شد و بار دیگر توان مدیریت جهادی به جهانیان ثابت شد؛ همان مدیریتی که همه کارزارهای پیش از خود از جمله جنگ تحمیلی را با موفقیت پشت سر گذاشت و بیش از هر زمانی مدیریت غربی را به چالش کشید.

انتهای پیام/

 
 
https://www.dana.ir/1595691
ارسال نظر
نظرات