شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:54 منتشر شده در مورخ: 1399/01/14 شناسه خبر: 1595772
منتخب مردم سقز و بانه در مجلس یازدهم:

جهش تولید، دمیدن روحی تازه در کالبد برنامه های اقتصاد مقاومتی است

جهش تولید، دمیدن روحی تازه در کالبد برنامه های اقتصاد مقاومتی است
بهزاد رحیمی نماینده منتخب مردم "سقز و بانه" در مجلس یازدهم اظهار کرد: جهش تولید در اصل به معنی ادامه شعارهای سال های گذشته و در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی بوده تا با بازنگری در نواقص سنوات گذشته در سال جهش تولید شاهد رشد تولید و‌ به تبع آن افزایش اشتغال باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهزاد رحیمی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی؛ عنوان کرد: سنت نامگذاری هر سال را باید از پیام نوروزی سال ۷۳ مقام معظم رهبری دنبال کرد، ‌امام خامنه‌ای در راستای این سنت حسنه امسال را سال (جهش تولید) نامیده‌اند.

نماینده منتخب مردم "سقز و بانه" در مجلس یازدهم اظهار کرد: جهش تولید در اصل به معنی ادامه شعارهای سال های گذشته و در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی بوده تا با بازنگری در نواقص سنوات گذشته در سال جهش تولید شاهد رشد تولید و‌ به تبع آن افزایش اشتغال باشیم.
 
رحیمی افزود :استان کردستان متاسفانه در بسیاری از شاخص‌های توسعه در رده های آخر جداول نسبت به دیگر استان‌های کشور قرار دارد و این موضوع بسیار قابل تامل است.
 
وی در ادامه بیان کرد : مدیریت صحیح ،استفاده از پتانسیل های بالقوه و ظرفیت بالای معادن ،کشاورزی،گردشگری،تجارت خارجی،صنایع تبدیلی مرتبط با تولیدات منطقه که از زیربنایی ترین محورهای توسعه استان می باشند در کنار نیروی انسانی جوان و ‌تحصیلکرده که همواره مدیران از آن غافل بوده اند زمینه ساز تحولی شگرف در اقتصاد و عمران و اشتغال و در نتیجه عملی ساختن ، شعار «جهش تولید» است و به قطعیت دنبال کردن این اهداف، چرخ توسعه و تولید را بیش از پیش به حرکت درمی آورد.
 
رحیمی با تاکید بر اینکه توسعه اقتصاد روستایی از طریق اعطای تسهیلات متناسب یکی از راه های جهش تولید در استان کردستان است ، بیان داشت: بهره گیری از فناوری های نوین در کشاورزی و سعی بر تامین نهاده های کشاورزی و تغییرنگرش مجریان و مسئولین بخش کشاورزی از دیگر مسیرهای جهش تولید در استان کردستان است.
 
 منتخب مردم بانه و سقز در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: با بکارگیری متخصصین با دانش اقتصاد و بازاریابی و مدیریت کشاورزی ،همچنین، افزایش سهم کشت آبی با توجه به بهره برداری از سد های جدید و توجه به مزیت نسبی و رقابتی تولیدات کشاورزی از دیگر مسیرهای جهش تولید در استان کردستان است.
 
 وی با اشاره به پتانسیل زمین های کشاورزی گسترده ،باغات وسیع و متنوع در سطح استان کردستان گفت : استقرار صنایع مادر با توجه به وجود پتانسیل گسترده منابع و معادن طبیعی مانند صنایع تبدیلی و بسته بندی و نگهداری کننده از دیگر مسیرهای جهش تولید در استان کردستان است.
 
رحیمی با تاکید بر اینکه صنعت دامپروری بعنوان یک صنعت کاملا اشتغال زا در استان کردستان محسوب می شود ، اعلام کرد: یکی از راه های جهش تولید در این صنعت ایجاد دامداری های صنعتی و نیمه صنعتی و توسعه و تجهیز کشتارگاه ها و سردخانه ها و ایجاد کارگاه های زنجیره ای تولید لبنیات فراورده های گوشتی و صنایع وابسته است.
 
 این مسوول یادآور شد: اعطای تسهیلات و حمایت از بخش خصوصی به منظور توسعه مجتمع های پرورش ماهی و سایر آبزیان با توجه به پتانسیل سدهای جدید و کمک به اشتغال جوانان با رویکرد صادراتی و حمایت از مشاغل خرد و خانگی و کمک به راه اندازی واحدهای صنعتی تعطیل شده با استفاده از تسهیلات بانکی ارزان قیمت از دیگر راه های جهش تولید در استان کردستان است.
 
رحیمی با تاکید بر اینکه استان کردستان ظرفیت های بسیار خوبی برای طی کردن مسیر رشد و توسعه دارد که تا کنون مورد غفلت واقع شده است ، گفت: استفاده بهینه از ظرفیتهای موجود گردشگری منطقه از طریق توسعه گردشگری روستایی،توریسم درمانی، گردشگری تجاری،تسریع در راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بانه و تشویق صاحبان سرمایه جهت انتقال تکنولوژی و استقرار صنایع و تعمیم آن به مناطق دیگر استان از راه های جهش تولید در استان کردستان است.
 
وی ادامه داد: جذب سرمایه های داخلی و خارجی و رفع موانع و قوانین محدود کننده و بعضا موازی از طریق توجیه و تفویض اختیار به مدیران و تامین امنیت سرمایه گذاران موجب جهش تولید در استان کردستان می شود.
 
منتخب مردم سقز و بانه تصریح کرد: توسعه آموزش عالی با دایر نمودن رشته های آموزشی بر اساس نیاز سنجی و متناسب با اشتغال و بازار کار و لزوم ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با حوزه کشاورزی صنعت و کسب و کار از راه های اساسی جهش تولید در استان کردستان است که باید در دستور کار مسوولان قرار بگیرد. 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1595772
ارسال نظر
نظرات