شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1399/01/14 شناسه خبر: 1595848
بانوی کار آفرین بیجاری:

تحقق شعار سال نیازمند توجه جدی مسئولان است/قوانین دست و پا گیر مانع اصلی جهش تولید است

تحقق شعار سال نیازمند توجه جدی مسئولان است/قوانین دست و پا گیر مانع اصلی جهش تولید است
سیده معصومه زمانی بانوی کار آفرین بیجاری با بیان اینکه تحقق شعار سال نیازمند توجه جدی مسوولان است گفت: یکی از اصلی ترین موانع جهش تولید قوانین دست و پا گیر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیده معصومه زمانی بانوی کار آفرین بیجاری در گفتگو با خبرنگار کُردتودی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال جهش تولید اظهار داشت: این نامگذاری به این علت است که اقتصاد و معیشت مردم در اولویت اول قرار دارد که تحقق آن نیازمند توجه جدی مسوولان است. وی با بیان اینکه از سال ۶۱ وارد کار تولیدی شده است.

وی افزود: برای رسیدن به هدف هایم ناملایمات بسیاری را تحمل کرده ام و هدف اصلی کارم توسعه اقتصادی در شهرستان بیجار است.  

دارنده اولین شرکت تعاونی پوشاک شهرستان بیجار گفت : از سال ۱۳۶۳ با سرمایه و حمایت مرحوم پدرم و پشتکار خودم و بدون دریافت یک ریال تسهیلات شروع به کار نمودم.

 زمانی ادامه داد : مهمترین کار من بکار گیری زن بد سرپرست و بی سرپرست در کارگاه بود که توانستم از این طریق زمینه اشتغالزایی بسیاری از بانوان بیجاری را فراهم نمایم.

 وی با تاکید بر اینکه تا کنون برای ۱۷۰ نفر به طور مستقیم و ۲۶۰ نفر به طور غیر مستقیم شغل ایجاد کرده ام بیان داشت : سنگ اندازی های بسیار زیادی برای پیشرفت یک بانوی کار آفرین در شهرهای کوچک وجود دارد که مهمترین آن عدم توجه مسوولان ، نبود تسهیلات کافی از مهمترین مشکلاتی است که در طی سالیان گذشته با آن رو به رو بوده ام .

 این بانوی کار آفرین بیجاری تصریح کرد: تا کنون بارها و بارها در جلسات مختلف با حضور مسوولان کشوری، استانی و شهرستانی این جمله را بیان کرده ام اگر مسوولان از کارگاه تولیدی من حمایت کنند قادر به هستم زمینه اشتغال تعدادی زیادی از جوانان تحصیلکرده شهرستان را فراهم کنم .  

معصومه زمانی با گلایه از بی توجهی مسوولان استان کردستان به تولید کنندگان و کارافرینان گفت : چرا مسوولان ما نمی خواهند به این باور برسند کسی که از لحاظ اقتصادی زندگیش رونقی نداشته باشد دین نیز برای آن مفهوم ندارد و بیکاری منشا بسیاری از فسادهای جامعه است.  

این بانوی کار آفرین بیجاری خاطر نشان کرد: جهش تولید در استان کردستان فقط و فقط نیازمند توجه جدی مسوولان است و یکی از مهمترین توجه های مسوولان حذف قوانین دست و پا گیر است.

 وی عنوان کرد: یک تولید کننده و سرمایه گذار برای افزایش تولید خود نیازمند تسهیلات است اما با توجه به قوانین دست و پا گیر بعضی مواقع عطایش را به لقایش میبخشیم و از آن میگذریم.

 این تولید کننده بیجاری بیان داشت: قاچاق کالا یکی از موانع اصلی جهش تولید است ، وقتی مسوولان جلوی قاچاق کالا را نگیرند من چطور بتوانم تولید های خودم را در بازار عرضه کنم.

 این بانوی تولید کننده بیجاری در پایان سخنان خود گفت : امیدواریم با ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم، حمایت از بنگاه‌های تولیدی، رفع موانع  و مشکلات شاهد رونق و جهش تولید باشیم و آثار و برکات آن در جامعه و زندگی مردم مشهود باشد.

 لازم به ذکر است یکی از مهم ترین فاکتورهای پیشرفت اقتصادی در هر جامعه ای توجه به صنایع کوچک و حمایت از آنها است که در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی می تواند راه گشای توسعه اقتصادی و جهش تولید باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1595848
ارسال نظر
نظرات