شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1399/01/14 شناسه خبر: 1595869
مدیر کل بهزیستی استان البرز؛

کرونا ملاقات با هزار و 38 سالمند در 21 آسایشگاه البرز را ممنوع کرد/توزیع اقلام بهداشتی بین 400 کودک کار و تولید ماسک در 6 کارگاه بهزیستی

کرونا ملاقات با هزار و 38 سالمند در 21 آسایشگاه البرز را ممنوع کرد/توزیع اقلام بهداشتی بین 400 کودک کار و تولید ماسک در 6 کارگاه بهزیستی
اسدالله حیدری گفت: در راستای اجرای طرح آموزش و مراقبت از کودکان کار، اورژانس اجتماعی بهزیستی در سطح شهر آموزش های لازم را به آنها ارائه داد و اقلام بهداشتی بین 400 کودک کار البرز توزیع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیر کل بهزیستی استان البرز درباره فعالیت های این دستگاه همزمان با شیوع کرونا، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: با توجه به حسساس بودن وضعیت جسمانی سالمندان، آموزش های لازم به پرسنل آسایشگاه های استان داده شده است و غالب مراکز از وجود پزشک برخوردار هستند. 

اسدالله حیدری افزود: با توجه به دستورالعمل های ابلاغ شده توسط سازمان بهزیستی، علاوه بر حقوق و حقوقی که به آسایشگاه ها تعلق دارد، به مراکز نگهداری شبه خانواده، هدف، مراکز ترک اعتیاد و ...کمکهای مالی 5 الی 10 میلیون تومان شده و مددجویان از سرانه های 500 هزار تومانی برخوردار شدند. 
 
وی اظهار داشت: بر اساس پروتکل های سازمان بهزیستی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، اقدامات مراقبتی در مراکز نگهداری از سالمندان انجام می شود و اقلام بهداشتی اعم از ماسک، مواد ضدعفونی و ... نیز به آسایشگاه ها ارسال شده است، همچنین 6 کارگاه زیر نظر بهزیستی و با همراهی سازمان صمت البرز ماسک تولید می کنند.  
 
حیدری تصریح کرد: در راستای اجرای طرح آموزش و مراقبت از کودکان کار، اورژانس اجتماعی بهزیستی در سطح شهر آموزش های لازم را به آنها ارائه داد و اقلام بهداشتی بین 400 کودک کار البرز توزیع شد، البته طرح پیشگیری از کرونا در حاشیه شهرها و پاتوق های افراد بی خانمان نیز توسط NGO  ها در حال اجراست.  
 
وی با اشاره به اینکه پایگاه های سلامت اجتماعی، اورژانس اجتماعی و مرکز موبایل سنتر انجام طرح مذکور را بر عهده دارند، گفت: سازمان بهزیستی حتی پیش از وزارت بهداشت، تمام مددجوها را موررد حمایت های مالی و بهداشتی قرار دادند و با توجه به شیوع کرونا حتی اجازه بازدید از مراکز سالمندان البرز هم داده نمی شود و ورود افراد ممنوع است. 
 
حیدری افزود: علاوه بر ضدعفونی روزانه مراکز نگهداری از سالمندان، تب سنجی هم در آسایشگاه ها صورت گرفته و تمام پروتکل های سازمان بهزیستی در این بخش ها اجرا می شود، در حال حاضر 21 مرکز سالمندان در البرز فعال هستند و هزار و 38 سالمند در آنها نگهداری می شود. 
 
مدیر کل بهزیستی استان البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: در حوزه توانبخشی 71 مرکز شبانه روزی داریم که 4 هزار و 80 مقیم دارند، 22 مرکز شبه خانواده کودکان بی سرپرست را نگهداری می کنند و روزانه نظارت های بهداشتی لازم بر آنها صورت می گیرد.  
 
 
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1595869
ارسال نظر
نظرات