شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 15:31 منتشر شده در مورخ: 1399/01/14 شناسه خبر: 1595883
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

شناسایی 12 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد

شناسایی 12 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد
یزدانپناه گفت: از مجموع 256 نمونه ارسال شده به آزمایشگاه های تشخیصی، 12 مورد جدید در چهاردهمین روز از فروردین ماه شناسایی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح زاگرس، پرویز یزدانپناه به تفکیک پراکنش جغرافیایی بیماران پرداخت و عنوان کرد:  3 بیمار مرد در بویراحمد، 2 مرد بیمار در باشت، 1 مرد بیمار در چرام و 6 بیمار در شهرستان دنا که 5 مورد زن و یک مورد مرد بود، شناسایی شده است.


وی با بیان اینکه آمار 5 بیمار نیز جزء آمار استان های همجوار بود، ابراز داشت: از این تعداد 3 بیمار که از ساکنین شهرستان  بهمئی بوده اند پس از مراجعه به  بهبهان، تحت آزمایش کرونا قرار گرفته و پس از اعلام نتیجه جزو آمار استان خوزستان محسوب می شدند‌.

یزدانپناه خاطر نشان کرد: طبق هماهنگی های صورت گرفته با وزارت بهداشت  آمار این  5 بیمار نیز به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج منتقل و مجموع آمار مبتلایان استان با 12 مورد جدید به  169 بیمار رسیده است.

وی ادامه داد: در هفته های اول نتیجه 12 درصد نمونه های ارسال شده مثبت اعلام شد که خوشبختانه با بیماریابی فعال، فاصله گذاری اجتماعی و همراهی مردم توانستیم آمار مبتلایان را  به  5 درصد کاهش دهیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: 12 موردجدید مبتلا به کرونا از افرادی بودند که با خوشه های قبلی در ارتباط بوده و به بیماری دچار شده اند.

وی اضافه کرد: تقاضامندیم مردم از هرگونه دید و بازدید در طول بیماری خودداری و انجام صله رحم و عیادت از بیماران را به دوره کامل بهبودی فرد موکول نمایند زیرا بیماران پس از بهبود تا مدتی می توانند ناقل باشند.

یزدانپناه در پایان گفت:  از عموم مردم خواهشمندیم جهت آگاهی از وضعیت سلامت خود به سایت salamat.gov.ir مراجعه کرده و در صورت داشتن هر گونه سوال با سامانه 4030 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1595883
ارسال نظر
نظرات